Przykona: Obywatelki i obywatele na przytupajce z okazji 50.lecia gminy

Przykona

Uczciwa, solidarna, po pierwszej interwencji milicji obywatelskiej impreza odbyła się w sobotę, 23 września w Przykonie. Obywatelki i obywatele, po skończonej pracy wzięli udział w „Przykuńskiej Przytupajce” z okazji 50.lecia gminy.

W sobotnie popołudnie sala OSP Przykona tętniła życiem. Społeczeństwo wspólnie bawiło się podczas przeglądu piosenki lat 70. Na scenie wystąpiły takie zespoły jak Zgoda, Kawęczyniacy, Razem, Znad Swędrni, AleBabki, Serenada, KGW Nasze Żuki, Koleżeńska Grupa Wokalna czy Amigos.

- 50 lat temu, dokładnie na początku lat 70., jak to nasi przywódcy mówili- byliśmy dwa kroki przed przepaścią, ale ostatnia pięciolatka spowodowała, że posunęliśmy się krok do przodu. I tym oto sympatycznym akcentem chciałbym was powitać na tej sentymentalnej podróży do lat 70., do lat tych strojów w jakich dzisiaj tu jesteście. Większość z nas te lata pamięta- mówił wójt gminy Przykona Mirosław Broniszewski wspominając czasy, kiedy wszystko było inne, po stroje, zakupy czy politykę.

Podczas zabawy wybrano Króla i Królową lat 70, a wyjątkowych osób przebranych w stroje z tamtego okresu było naprawdę wiele. Nie zabrakło również talonów na napoje czy wyjątkowych gadżetów.

Uczestnicy zabawy bawili się znakomicie do późnych godzin wieczornych, a charakter wydarzenia z całą pewnością wył wyjątkowy.

fot. M.JAC

Ubezpieczenia samochodowe - najczęściej popełniane...
Pełne pozytywnej energii "Biegi Malanowska Jesień"

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.