Przykona: Opłaty w górę. Zdrożeją ścieki i śmieci

Sesja Rady Gminy Przykona

Solidnie po kieszeni dostaną mieszkańcy gminy Przykona, którzy nie segregują śmieci. Podwyżki opłat za odpady i ścieki dotkną jednak wszystkich.

Dotychczas mieszkańcy, którzy segregowali odpady komunalne płacili 7 zł za osobę, a niesegregujący - 14 zł. Rada gminy podjęła jednak uchwałę zwiększającą stawki. Okazało się to konieczne, ponieważ koszty obsługi systemu gospodarowania odpadami okazały się wyższe od zaplanowanych w budżecie wydatków na ten cel niemal o połowę. Decyzją radnych opłata za odpady segregowane wzrosła do 8,50 zł. Mocno w górę podniesiono natomiast kwotę, jaką zapłacą mieszkańcy, którzy śmieci nie segregują. Stawka za odpady niesegregowane wynosić będzie po zmianach aż 28 zł. Radni byli jednomyślni co do wysokości opłat zaproponowanych w uchwale opłat

To nie jedyne podwyżki, o których rada gminy zdecydowała podczas ostatniej sesji. Mieszkańcom gminy Przykona więcej przyjdzie zapłacić również za odprowadzanie ścieków. Od 13 czerwca gospodarstwa domowe zapłacą 5,41 zł brutto za metr sześcienny, a stawka dla pozostałych odbiorców to 6,78 zł brutto.

Malanów: Diety radnych po nowemu
Tuliszków: Zapraszamy na koncert zespołu TuliBabki...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 30 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.