Przykona: Projekty z myślą o mieszkańcach - Plenerowe Centrum Kultury i Edukacji oraz nowy maszt dla biało-czerwonej

Przykona

Przedstawiciele samorządu gminy Przykona, zaproszeni gości i mieszkańcy spotkali się w piątek, 3 listopada aby podsumować dwa ważne dla lokalnej społeczności projekty. Przy Gminnym Ośrodku Zdrowia pojawił się nowy maszt flagowy, a przy Zespole Szkół powstaje Plenerowe Centrum Edukacji i Kultury.

„Pod Biało-Czerwoną”

Gmina Przykona znalazła się w gronie 1500 miejscowości w całej Polsce, w które włączyły się do programu „Pod Biało-Czerwoną”. Gminy, które zostały zakwalifikowane do złożenia wniosku o udzielenie dotacji celowej na zakup i montaż masztu z biało-czerwoną flagą, mogły to zrobić do końca marca 2022 roku. Projekt realizowany był pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Założeniem projektu było sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, które wzięły udział w zadaniu. Powodzenie zależało jednak od aktywności samych mieszkańców, którzy oddawali głosy online. Nowy masz zainstalowano przy Gminnym Ośrodku Zdrowia.

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy oddali swoje głosy abyśmy w naszej gminie mieli okazję zbudować maszt flagowy. Niech służy jak najlepiej i niech powiewa na nim biało- czerwona flaga jako symbol narodu polskiego - podkreślał wójt Mirosław Broniszewski. Okolicznościowy list do mieszkańców gminy Przykona skierował również wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Edukacja i kultura w plenerze

W obecności młodzieży, a także zaproszonych gości - w tym m.in. Rafała Gila, zastępcy dyrektora departamentu gospodarki mieniem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Ryszarda Papierkowskiego - członka zarządu i radnego powiatu tureckiego, a także radnych i sołtysów z gminy Przykona dokonano przecięcia wstęgi wieńczącego trzeci etap budowy Plenerowego Centrum Kultury i Edukacji. Obiekt powstaje dzięki dofinansowaniu, jakie gmina Przykona otrzymała w ramach konkursu Pięknieje Wielkopolska Wieś.

- Dzięki zaangażowaniu samorządu województwa wielkopolskiego, a także życzliwości urzędu gminy, radnych i sołtysów gmina otrzymała blisko 50 tyś. zł dotacji na to przedsięwzięcie - podkreślał wójt Mirosław Broniszewski. Dobrą i owocną współpracę pomiędzy gminą a samorządem województwa wielkopolskiego chwalił również reprezentujący marszałka Rafał Gil.

Tuliszków: Nowe stawki podatków na 2023 rok
Brudzew: Dramat w Cichowie. Mężczyzna przygniecion...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 08 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.