Przykona: Przed Urzędem Gminy stanęło serce na nakrętki

Serce na nakrętki

Przed Urzędem Gminy w Przykonie umieszczony został kosz w kształcie serca, do którego mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki. Mogą to być nakrętki butelek np. po napojach, kawie, mleku, czy jogurtach. W pojemniku zostawić możemy również nakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów.

Serce zostało zakupione z inicjatywy radnego Gminy Przykona Przemysława Kamińskiego w ramach działań proekologicznych. W swoich założeniach przedsięwzięcie poprawi więc edukację ekologiczną i świadomą segregację odpadów, mieszkańcom zaś będzie stale przypominać, że poprzez tak prostą czynność mogą wspomóc środowisko.

Poza wymiarem ekologicznym inicjatywa ta, może wspomóc również potrzebujących. Osoby, które są zainteresowane skorzystaniem z tej formy pomocy prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Przykona.

źródło: Gmina Przykona


Egzaminy w czasie pandemii. Są wytyczne dla maturz...
Rolniku! Składaj wnioski za pośrednictwem aplikacj...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 17 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.