Przykona: Radni nie zgodzili się na obniżenie pensji wójta gminy

Image_2

Podczas dzisiejszej, tj.27 czerwca sesji Rady Gminy Przykona pod obrady oddano projekt uchwały dotyczący wynagrodzenia wójta. Podczas głosowania tylko jedna osoba była „za” obniżeniem pensji Mirosława Broniszewskiego. Ośmiu radnych było temu przeciwnych, sześciu natomiast wstrzymało się od głosu.

Uchwała w sprawie ustalenia miesięcznego wynagrodzenia wójta gminy Przykona odnosiła się do ustawy o samorządzie gminnym, pracownikach samorządowych i Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 roku w sprawie wynagrodzenia pracowników samorządowych.

Uchwała przedstawiona radnym miała ustalić miesięczne wynagrodzenie zasadnicze wójta w kwocie 4.700,00 zł, dodatek funkcyjny, który wynieść miałby 1.900,00 zł, dodatek specjalny w wysokości 40% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. Dodatkowo wójtowi przysługiwałby dodatek za wieloletnią pracę, nagrody jubileuszowe i inne świadczenia wynikające z właściwych przepisów. Pensja byłaby więc o ponad 1.000,00 zł niższa od obecnej na co ostatecznie nie zgodzili się radni.

-Chciałbym wszystkim podziękować za stanowisko w sprawie ustalenia wynagrodzenia. Dla ścisłości powiem tylko, że to tej sytuacji nie zmienia, ponieważ ustalenia te wynikają z Rozporządzenia Rady Ministrów. Trzeba się dostosować prawnie do tego, co jest, więc obniżenie nastąpi. Ale to głosowanie świadczy o tym, że nie do końca musimy się zgadzać z tym, co się wydarzyło jeśli chodzi o wynagrodzenia samorządowców- mówił wójt gminy Przykona.

W chwili obecnej wynagrodzenie zasadnicze Mirosława Broniszewskiego wynosi 5.900,00 zł, dodatek funkcyjny 1.900,00 zł, a dodatek specjalny kształtuje się na poziomie 40%. Ponadto wójtowi przysługuje dodatek za wieloletnią pracę, nagrody jubileuszowe i inne świadczenia wynikające z właściwych przepisów.
 
Wideo: Turkowski szpital z nowym ultrasonografem i...
TUREK: Integracyjny Bieg z przeszkodami – TurMaged...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 lutego 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.