Przykona: Radni podarowali okno na świat

Sesja Rady Gminy Przykona

- W mojej sytuacji komputer jest oknem na świat, daje niezależność – napisał w liście do radnych z Przykony Mariusz Haraśny. To właśnie oni podarowali niepełnosprawnemu mieszkańcowi Lasek nowy laptop, dzięki któremu może pracować i pokonywać bariery.

Dla 40-letniego dziś Mariusza Haraśnego czas zatrzymał się w 1998 roku. Po feralnym skoku do wody, złamaniu kręgosłupa, paraliżu lekarze nie dawali wielkich nadziei. Wtedy jednak – jak podkreśla sam pan Mariusz – rozpoczęło się jego drugie życie, które trwa już 21 lat. Każdy dzień jest wielkim wyzwaniem, a najprostsze sprawy wymagają pomocy innych. W takiej sytuacji komputer staje się oknem na świat, pozwala obsługiwać telefon, ale te jest w przypadku pana Mariusza narzędziem pracy. Jego poprzedni komputer już nie nadawał się do użytku, dlatego radni z gminy Przykona dobrowolnie przekazali część swoich diet na zakup nowego laptopa.

- Cieszę się, że udało nam się doprowadzić do takiej sytuacji. Ta inicjatywa pochodzi od rady i to są datki dobrowolne radnych ze swoich diet – mówił wzruszony podziękowaniami od pana Mariusza przewodniczący rady gminy Maksymilian Majchrzak.
Gm.Turek: Niecodzienna lekcja wychowania fizyczneg...
Gm.Turek: Już w sobotę Hubertus w Stajni Roka!

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Hanna Holc w czwartek, 10 październik 2019 19:10

Szanowni Radni z Przykony,
serdecznie dziękuję za nowy laptop podarowany Mariuszowi Haraśnemu z Lasek. Dziękuję za Wasze wielkie serca. Cieszę się, że Przykona ma takich RADNYCH.Ze wzruszeniem przeczytałam tę informację. Mariusz Haraśny to dobry i niezwykle dzielny człowiek, człowiek wytrwały i radosny. Przyciąga i skupia wokół siebie wiele wspaniałych osób, dlatego i Waszej uwadze, Szanowni Radni, nie umnknęła jego osoba. Jeszcze raz dziękuję za piękny owoc Waszej pracy i pozdrawiam serdecznie.

Szanowni Radni z Przykony, serdecznie dziękuję za nowy laptop podarowany Mariuszowi Haraśnemu z Lasek. Dziękuję za Wasze wielkie serca. Cieszę się, że Przykona ma takich RADNYCH.Ze wzruszeniem przeczytałam tę informację. Mariusz Haraśny to dobry i niezwykle dzielny człowiek, człowiek wytrwały i radosny. Przyciąga i skupia wokół siebie wiele wspaniałych osób, dlatego i Waszej uwadze, Szanowni Radni, nie umnknęła jego osoba. Jeszcze raz dziękuję za piękny owoc Waszej pracy i pozdrawiam serdecznie.
Gość
piątek, 22 listopad 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.