Przykona: Radni podarowali okno na świat

Sesja Rady Gminy Przykona

- W mojej sytuacji komputer jest oknem na świat, daje niezależność – napisał w liście do radnych z Przykony Mariusz Haraśny. To właśnie oni podarowali niepełnosprawnemu mieszkańcowi Lasek nowy laptop, dzięki któremu może pracować i pokonywać bariery.

Dla 40-letniego dziś Mariusza Haraśnego czas zatrzymał się w 1998 roku. Po feralnym skoku do wody, złamaniu kręgosłupa, paraliżu lekarze nie dawali wielkich nadziei. Wtedy jednak – jak podkreśla sam pan Mariusz – rozpoczęło się jego drugie życie, które trwa już 21 lat. Każdy dzień jest wielkim wyzwaniem, a najprostsze sprawy wymagają pomocy innych. W takiej sytuacji komputer staje się oknem na świat, pozwala obsługiwać telefon, ale te jest w przypadku pana Mariusza narzędziem pracy. Jego poprzedni komputer już nie nadawał się do użytku, dlatego radni z gminy Przykona dobrowolnie przekazali część swoich diet na zakup nowego laptopa.

- Cieszę się, że udało nam się doprowadzić do takiej sytuacji. Ta inicjatywa pochodzi od rady i to są datki dobrowolne radnych ze swoich diet – mówił wzruszony podziękowaniami od pana Mariusza przewodniczący rady gminy Maksymilian Majchrzak.
Gm.Turek: Niecodzienna lekcja wychowania fizyczneg...
Gm.Turek: Już w sobotę Hubertus w Stajni Roka!

Podobne wpisy

 

Komentarze 7

Gość - Ja w piątek, 10 stycznia 2020 19:03

Dziadostwo. Jeszcze co?? Czego brakuje Panu Mariuszowi??? Na dach nad głową, ma co jeść, samochód, który wozi mu dupe gdzie chce, porządny wózek, o którym nie jeden niepełnosprawny marzy. Teraz laptop też pierwszej klasy
A więc Panie Harasny przestań już wołać ok???? Są inni którym taka pomoc się marzy. Przestań już. Wstydził byś się.....

Dziadostwo. Jeszcze co?? Czego brakuje Panu Mariuszowi??? Na dach nad głową, ma co jeść, samochód, który wozi mu dupe gdzie chce, porządny wózek, o którym nie jeden niepełnosprawny marzy. Teraz laptop też pierwszej klasy A więc Panie Harasny przestań już wołać ok???? Są inni którym taka pomoc się marzy. Przestań już. Wstydził byś się.....
Gość - Haki w poniedziałek, 16 grudnia 2019 20:24

No dokladnie Buba taka prawda.... Brak słów na to dziadostwo. Pod publikę pomagają....

No dokladnie Buba taka prawda.... Brak słów na to dziadostwo. Pod publikę pomagają....
Gość - Obserwator w poniedziałek, 16 grudnia 2019 15:18

Stać tego pana na imprezy urodzinowe a laptopa mu radni kupują??? Radni chętnie zrobię Wam listę gdzie rzeczy niezbędne do życia są potrzebne. Chcecie??? U niektórych mieszkańców bieda aż piszczy a Wy prezenty takie jak laptop?? Kpiny. 🤨🤨

Stać tego pana na imprezy urodzinowe a laptopa mu radni kupują??? Radni chętnie zrobię Wam listę gdzie rzeczy niezbędne do życia są potrzebne. Chcecie??? U niektórych mieszkańców bieda aż piszczy a Wy prezenty takie jak laptop?? Kpiny. 🤨🤨
Gość - Oburzona w poniedziałek, 16 grudnia 2019 15:08

Okno na świat !! Bzdury a ilu dzieci marzy o takim laptopie z biednych rodzin co jest dla nich nie osiagalne.No chyba ze sobie skocza do wody bezmyślnie to dostaną wszytsko..

Okno na świat !! Bzdury a ilu dzieci marzy o takim laptopie z biednych rodzin co jest dla nich nie osiagalne.No chyba ze sobie skocza do wody bezmyślnie to dostaną wszytsko..
Gość - Anna w poniedziałek, 16 grudnia 2019 15:03

Jest wiele osób, które potrzebują pomocy w gminie Przykona i nie chodzi tutaj o taki larytas jakim jest laptop. Nie mam nic przeciwko żeby pomagać ludziom. Ale sory tutaj aż laptop..... A co z potrzebami takimi jak węgiel na zime???? Pytam się bez laptopa można żyć.

Jest wiele osób, które potrzebują pomocy w gminie Przykona i nie chodzi tutaj o taki larytas jakim jest laptop. Nie mam nic przeciwko żeby pomagać ludziom. Ale sory tutaj aż laptop..... A co z potrzebami takimi jak węgiel na zime???? Pytam się bez laptopa można żyć. ;)
Gość - Hanna Holc w czwartek, 10 października 2019 19:10

Szanowni Radni z Przykony,
serdecznie dziękuję za nowy laptop podarowany Mariuszowi Haraśnemu z Lasek. Dziękuję za Wasze wielkie serca. Cieszę się, że Przykona ma takich RADNYCH.Ze wzruszeniem przeczytałam tę informację. Mariusz Haraśny to dobry i niezwykle dzielny człowiek, człowiek wytrwały i radosny. Przyciąga i skupia wokół siebie wiele wspaniałych osób, dlatego i Waszej uwadze, Szanowni Radni, nie umnknęła jego osoba. Jeszcze raz dziękuję za piękny owoc Waszej pracy i pozdrawiam serdecznie.

Szanowni Radni z Przykony, serdecznie dziękuję za nowy laptop podarowany Mariuszowi Haraśnemu z Lasek. Dziękuję za Wasze wielkie serca. Cieszę się, że Przykona ma takich RADNYCH.Ze wzruszeniem przeczytałam tę informację. Mariusz Haraśny to dobry i niezwykle dzielny człowiek, człowiek wytrwały i radosny. Przyciąga i skupia wokół siebie wiele wspaniałych osób, dlatego i Waszej uwadze, Szanowni Radni, nie umnknęła jego osoba. Jeszcze raz dziękuję za piękny owoc Waszej pracy i pozdrawiam serdecznie.
Gość - Buba w poniedziałek, 16 grudnia 2019 18:28

Pomaganie stalo sie modne ale nie tam gdzie trzeba .. Radni leta na rozgłos bo jakby dali jesc komus kto sie nie promuje swoim wypadkiem przed laty i kto nie ma komputera bo nie stac Go na nic to by takiego rozgłosu nie mieli..

:( :( Pomaganie stalo sie modne ale nie tam gdzie trzeba .. Radni leta na rozgłos bo jakby dali jesc komus kto sie nie promuje swoim wypadkiem przed laty i kto nie ma komputera bo nie stac Go na nic to by takiego rozgłosu nie mieli..
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.