Przykona: Radni przekazali środki na dokumentację dla kolei

Kolej

Gmina Przykona jest kolejnym samorządem, który w uchwale budżetowej zawarł środki na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy połączenia kolejowego z Konina do Turku.

Wstępne szacunki zakładają, że budowa nowej linii z Turku do Konina może wynieść 600 milionów złotych, jednak docelowo ta kwota może być znacznie wyższa. Jeśli miałaby zostać zrealizowana, będą w to oczywiście zaangażowane środki z budżetu państwa, natomiast samorządy będą musiały wnieść swój wkład, który - jak podał marszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak - wynieść ma minimum 15 proc.

Najpierw trzeba jednak opracować studium planistyczno-prognostyczne dla ewentualnej inwestycji. Dokumentacja projektowa kosztować będzie 682 650 zł. Zgodnie z wcześniejszymi zobowiązaniami, wszystkie gminy powiatu tureckiego będą partycypować w kosztach opracowania wspomnianego studium. Decyzją radnych gmina Przykona przekaże na ten cel 3,95 proc. wartości całego zadania, co stanowi kwotę 26 965 zł.

„Aktorska dojrzałość – nic nie trzeba więcej” Kali...
Wideo: Krzysztof Rutkowski włączył się w poszukiwa...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.