Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Przykona: Rok z wieloma niespodziankami podsumowany. Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla włodarza gminy

absolutorium Przykona

- Rok 2021 nie był łatwym rokiem. To był pierwszy rok transformacji energetycznej, z wieloma niespodziankami, które już przeżyliśmy, i które nas jeszcze czekać mogą. Stąd moje uznanie, że potrafiliście zrozumieć powagę sytuacji. Cyfry pokazują, że było zupełnie przyzwoicie - mówił wójt gminy Przykona Mirosław Broniszewski po tym, jak radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium, a wcześniej również wotum zaufania.

Przedstawiony we wtorek, 28 czerwca raport o stanie gminy obejmował informacje z działalności wójta w roku poprzednim, w szczególności realizacje polityk, programów i strategii oraz uchwał rady gminy. Stanowił on zestawienie najważniejszych danych o samorządzie. Omawiając raport wójt Mirosław Broniszewski zwrócił uwagę na stabilny przyrost liczby mieszkańców.

- To dobre świadczy o nas, o radzie, która wiele lat temu przez pryzmat kształtowania układu przestrzennego ujmowała w swych planach tereny budownictwa mieszkaniowego - podkreślał wójt, dodając że rok 2021 był szczególny pod względem zmian w strukturze gospodarki i końca przemysłu paliwowo-energetycznego, co zachwiało podstawami finansowania działań samorządu. Mimo to z gminnej kasy udało się blisko cztery miliony złotych przeznaczyć na inwestycje.

Budżet gminy Przykona został zbilansowany po stronie wydatkowej i dochodowej. Budżet po stronie dochodów udało się wykonać na poziomie 108 proc., a wydatki w wysokości nieco powyżej 90 proc. założonego planu. W ten sposób uzyskano nadwyżkę budżetową w wysokości 6,2 mln zł.

- Mogę dziś z dumą powiedzieć, że ten wynik został uzyskany i trochę z ubolewaniem, że można było zrobić więcej - podsumował Mirosław Broniszewski, dziękując wszystkim współpracownikom za podejmowane działania.

Zarówno podczas głosowania nad wotum zaufania jak i nad absolutorium radni gminy Przykona byli jednomyślni.

Malanów: Podszywają się pod urzędników! Apelujemy ...
Kawęczyn: Rośnie liczba przedsiębiorców. Jest też ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.