Przykona: Sesji nie przeprowadzono. Wójt apeluje i informuje

Urząd Gminy Przykona

Zwołana na wtorek, 17 marca sesja rady gminy Przykona nie odbyła się. Na obrady stawił się jeden radny. Wobec braku kworum nie zrealizowano porządku obrad, jednak wójt Mirosław Broniszewski poinformował o aktualnej sytuacji panującej na terenie gminy w związku z pandemią korona wirusa.

Wójt Broniszewski, korzystając z faktu, że sesje transmitowane są w internecie zaapelował do wszystkich mieszkańców.

- Jeżeli w ciągu ostatnich 14 dni byliście w miejscu gdzie występuje koronawirus i zaobserwowaliście państwo u siebie takie objawy jak gorączka, kaszel, duszność czy problemy z oddychaniem, to podstawową naszą czynnością, którą powinniśmy wykonać jest wykonanie telefonu do stacji sanitarno-epidemiologicznej, w naszym przypadku w Turku (pod numer 697 777 304), lub w przypadku nasilonych objawów chorobowych - pod numer alarmowy 112 bądź do oddziałów zakaźnych najbliższych szpitali w Koninie lub Kaliszu. Te informacje dostępne są na stronach internetowych zarówno powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, starostwa powiatowego czy na stronie internetowej urzędu gminy - wskazywał Mirosław Broniszewski.

Drugi komunikat dotyczył zmian wprowadzonych w funkcjonowaniu urzędu i jednostek organizacyjnych w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Od poniedziałku, 16 marca wprowadzono ograniczenie wizyt petentów, klientów w całym urzędzie i jednostkach organizacyjnych, do spraw w sytuacjach wyjątkowych i niecierpiących zwłoki.

- Wszelkie sprawy, które dotyczyłyby naszych mieszkańców prosimy załatwiać telefonicznie pod numerem telefonu 63 279 10 10, bądź elektronicznie, mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pragnę także poinformować, że przychodnia naszego lekarza rodzinnego została zamknięta, a pacjenci na wizytę będą umawiani telefonicznie - wskazywał wójt gminy Przykona, dodając, że należy też ograniczać kontakt z osobami chorymi na zasadach udzielania porad telefonicznych. Kontakt telefoniczny do ośrodka zdrowia pod numerem 278 65 50.

Przewodniczący rady gminy podziękował natomiast całemu personelowi medycznemu, który znajduje się obecnie na pierwszej linii frontu.

- Życzę wam sił, cierpliwości i zdrowia - powiedział Maksymilian Majchrzak. Zwrócił się również do radnych gminy Przykona, aby w przypadku konieczności przeprowadzenia sesji wykazali zrozumienie. - Jesteśmy przygotowani do w miarę bezpiecznego przeprowadzania takiej sesji. Musimy nauczyć się na nowo funkcjonować - dodał.

Przykona: Rozruch technologiczny na farmie wiatrow...
Właściwości terapeutyczne konopi medycznej – CBD

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.