Przykona: Sprawnie i merytorycznie, czyli kolejna sesja rady gminy

Sesja Rady Gminy Przykona

Bez zbędnych dyskusji i w pełnej zgodzie - tak przebiegała sesja rady gminy Przykona, podczas której zajmowano się m.in. zmianami w planie finansów.

Mimo, że realizacja budżetu na 2018 rok dobiega końca, to zmiany w planie dochodów i wydatków, m.in. te związane ze środkami na zadania zlecone wprowadzać trzeba na bieżąco. Stąd obecność w porządku obrad takich punktów jak podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy. Radni procedowali również nad projektem uchwały w sprawie określenia trybu i zasad postępowania o udzielenie dotacji celowej dla spółki wodnej działającej na terenie Gminy Przykona i sposobu jej rozliczania, jak również w sprawie udzielenia bonifikaty od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości stanowiącej własność Gminy Przykona.

Kolejne z przyjętych przez radę uchwał dotyczyły wyrażenia zgody na nabycie przez gminę nieruchomości położony w jej obrębie. Ustalono też, w jaki sposób naliczane będą należności z tytułu zwrotu kosztów podróży służbowych radnych.

Tuliszków: Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci o Pucha...
Marcin Kałużny Misterem Polski 2018? Zapraszamy do...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
środa, 19 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.