Przykona: Sprzątanie Świata w sołectwie Radyczyny

Sprzątanie Świata w Radyczynach

W dniu 13 kwietnia druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radyczynach oraz członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Radyczynach wspólnie zorganizowali akcje “Sprzątanie Świata 2019”.

Zebrana grupa postanowiła posprzątać pobocza przy drogach należących do sołectwa Radyczyny oraz miejsca przy drodze powiatowej Młyniska-Radyczyny-Sarbice.

Dodatkowo został również wysprzątany plac przy wodowaniu nad Zbiornikiem Przykona.

Pomimo niezbyt licznej grupy osób uczestniczących w pierwszej takiej akcji ekologicznej wszystko przebiegło bardzo sprawnie, a efekty pracy były zadowalające.

W inicjatywie tej brał udział między innymi radny Marek Bober oraz sołtys Radyczyn Henryk Łukasik, którzy są również członkami KGW Radyczyny.

Tego dnia wysprzątano około 10km poboczy, a plac przy wodowaniu stał się przyjemniejszy- bardziej czysty.

Po zakończeniu sprzątania na uczestników czekała miła niespodzianka – grill zorganizowany przez KGW Radyczyny.
Sprzątanie Świata ma na stałe wpisać się w kalendarz organizowanych przedsięwzięć.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w kolejnych programach ekologicznych. Mamy nadzieję że grupa osób chętnych do pomocy z czasem będzie się powiększać. Jako organizatorzy apelujemy również do osób przebywających nad wodą jak również przechadzających się po okolicy – pozostawiajcie po sobie porządek a będzie nam wszystkim przyjemniej się przechadzać i wypoczywać nad akwenem wodnym Przykona.

KGW Radyczyny – Prezes Kaczocha Iwona
OSP Radyczyny – Prezes Kawczyński Jarosław

Remont pomnika „Nigdy więcej wojny”
Andrzej Styczyński: Granice arogancji

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
sobota, 24 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.