Przykona: Tereny pokopalniane zagospodarowane. Farma Energi już w przyszłym roku

Energa

W drugim kwartale 2020 roku ma zakończyć się budowa farmy wiatrowej na terenie gminy Przykona. Inwestycję realizuje Energa Invest, spółka zależna Energi.

W ubiegłym miesiącu spółka wydała komunikat o zamiarze wydania polecenia rozpoczęcia prac. Oznacza to wejście w fazę realizacji inwestycji.

Farma stanąć ma na liczących 250 ha terenach pokopalnianych. Zakładana jest budowa dziewięciu turbin wiatrowych wraz z niezbędną infrastrukturą, taką jak m.in. drogi dojazdowe czy linie światłowodowe. Inwestor zakłada osiągnięcie mocy na poziomie 30 MW oraz produkcję 75 GWh energii elektrycznej rocznie.

Energa Invest nie wyklucza, że na pokopalnianych terenach gminy Przykona w przyszłości pojawi się elektrownia fotowoltaiczna wraz z magazynem energii.

Fot. www.grupa.energa.pl

Gm.Turek: Piękne tulipany i wiele uśmiechu podczas...
Tuliszków: Trwa Nocny Turniej Piłki Nożnej. Zawodn...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.