Przykona: Umowa na dofinansowanie budowy sieci wodociągowej podpisana

Podpisanie umowy

We wtorek, 24 maja doszło do uroczystego podpisania umowy na dofinansowanie zadania „Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Olszówka, Przykona, Bądków Pierwszy”. W spotkaniu, które odbyło się w Urzędzie Gminy w Przykonie uczestniczył między innymi wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

Zakres prac obejmuje rozbudowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Olszówka i Przykona, doposażenie stacji uzdatniania wody w Przykonie, przebudowa kanalizacji sieciowej - przepompownie ścieków, przebudowa systemu kanalizacji deszczowej wraz z budową podziemnych zbiorników retencyjnych na terenie Zespołu Szkół w Przykonie. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego PROW na lata 2014-2020.

-Bardzo się wszyscy cieszymy. Szczególnie ci którzy będą docelowymi beneficjentami tych środków. To kolejne prawie 1,5 mln zł trafi do naszej gminy na tak potrzebne i oczekiwane przedsięwzięcie, zadanie. Głównie myślę tutaj są to kwestie związane z szeroko pojętą gospodarką wodnościekową. Mamy zamiar zmodernizować trochę sieci kanalizacji sanitarnej, bo nasza w niektórych przypadkach jest już wiekowa. Mamy zamiar wybudować kolejne przyłącza sieci wodociągowej do osiedli mieszkaniowych- mówił wójt Przykony Mirosław Broniszewski dodając że środki skierowane będą między innymi do takich miejscowości, jak Przykona, Olszówka, Bądków Pierwszy, Bądków Drugi i Boleszczyn.

Swoje zadowolenie z kolejnego już dofinansowania przekazanego dla samorządów lokalnych nie krył wicemarszałek województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

-Są to środki z Unii Europejskiej. Warto to podkreślać, zwłaszcza w kontekście tego, że cały czas nie mamy przecież środków w ramach KPO. Rząd niestety nadal nie może sobie z tym poradzić, a są to środki przecież jeszcze z poprzedniej perspektywy unijnej i to one pomagają przecież we wszelkich działaniach związanych z gospodarka wodno ściekową. Są to środki z Unii Europejskiej w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020- mówił wicemarszałek wyrażając radość z podpisania umowy oraz nadzieję na dobrą realizacje przedsięwzięcia.

Należy nadmienić, że kwota pomocy opiewa na 1 418 364 zł.

Tuliszków: ORLIK w Tuliszkowie zostanie zmodernizo...
Relaks na wodzie: spływy kajakowe jako sposób na o...

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - Gosć w środa, 24 maja 2023 15:00

A gdzie Rysiu ??? co się stało ?

A gdzie Rysiu ??? co się stało ?
Gość - władziu w środa, 24 maja 2023 08:02

a Bartosik nie podpiął się pod projekt???? Mógł się pod nim podpisać:-))) W kampanii wyborczej byłoby jak znalazł:-)

a Bartosik nie podpiął się pod projekt???? Mógł się pod nim podpisać:-))) W kampanii wyborczej byłoby jak znalazł:-)
Gość - Jarek w środa, 24 maja 2023 19:50

Na pewno poseł Bartosik Ryszard jest zajęty budowaniem dobrobytu Polski przed wyborami stąd jego brak na fotkach .Ponoć rolnicy za cenę zboża jaka jest obecnie chcą go ''ozłocić willą plus''.Na jesień ma być oddana hala sportowa przy LO więc fotek na pewno nie braknie Autorzy jego ostatniej kampanii wyborczej na pewno o tym nie zapomną.

Na pewno poseł Bartosik Ryszard jest zajęty budowaniem dobrobytu Polski przed wyborami stąd jego brak na fotkach .Ponoć rolnicy za cenę zboża jaka jest obecnie chcą go ''ozłocić willą plus''.Na jesień ma być oddana hala sportowa przy LO więc fotek na pewno nie braknie ;)Autorzy jego ostatniej kampanii wyborczej na pewno o tym nie zapomną.
Gość - 1234 w piątek, 26 maja 2023 12:33

Miejmy nadzieję, że tego typa na otwarciu hali przy LO już nie będzie

Miejmy nadzieję, że tego typa na otwarciu hali przy LO już nie będzie
Gość
wtorek, 05 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.