Przykona: Umowy na budowę i przebudowę wodociągów podpisane. By mieszkańcom żyło się lepiej

Gmina Przykona

- To dla nas potrzebny i konieczny zastrzyk finansowy, który popchnie trochę sprawy do przodu, bo 1,5 mln.zł to nie często się zdarza, żeby takie fundusze otrzymać- mówił wójt gminy Przykona Mirosław Broniszewski podczas uroczystego podpisania umowy na dofinansowanie jednego z projektów.

Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 30 sierpnia w Urzędzie Gminy w Przykonie. Uczestniczyli w nim przedstawiciele gminy Przykona oraz samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Podpisana umowa dotyczyła projektu pt. Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Przykona, przebudowa - budowa wodociągu z przyłączami w miejscowości Psary, budowa - przebudowa sieci wodociągowej w miejscowości Bądków Drugi -Boleszczyn i miejscowości Przykona, wyposażenie stacji wodociągowej w Dąbrowie gmina Przykona.

- W ramach tej perspektywy będziemy mieli jeszcze nabory, ponieważ mamy otrzymać dodatkowe środki przesunięte przez Ministerstwo Rolnictwa. Te nabory będą może jeszcze w tym roku, może w przyszłym. Jeszcze ze starej perspektywy. Nad nową cały czas pracujemy. Nie wszystko jest jeszcze pewne, bo nie wszytko zostało przez Parlament zaakceptowane, przez Komisję Europejską. Trwają negocjacje - wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, dodając że w przyszłych funduszach znajdzie się jeszcze pula pieniędzy dla Wielkopolski Wschodniej w ramach transformacji energetycznej.

Kwota wsparcia to 1 578 279 zł, a pochodzi ona z Programu Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Celem operacji jest wspieranie rozwoju obszarów wiejskich i poprawa warunków życia mieszkańców miejscowości Przykona, Psary, Boleszczyn, Bądków Drugi i Dąbrowa w Gminie Przykona, poprzez budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Przykona oraz budowę-przebudowę sieci wodociągowej w miejscowości Bądków Drugi – Boleszczyn i w miejscowości Przykona, przebudowę-budowę wodociągu z przyłączami w miejscowości Psary oraz wyposażenie stacji wodociągowej w miejscowości Dąbrowa.

W ramach inwestycji planuje się budowę 0,576 i przebudowę 1,165 km zbiorowego systemu zaopatrzenia w wodę, budowę 0,920 km sieci kanalizacyjnej oraz wyposażenie SUW w zawory pływakowe i sprężarkę.

 

Nowe nauczycielki mianowane
Kolejni piraci drogowi pozbawieni prawa jazdy

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.