Przykona: Uroczysta sesja oraz odsłonięcie obelisku na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada w Przykonie

Wyjątkowe obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w Boleszczynie. Właśnie tam nastąpiło odsłonięcie pamiątkowego obelisku oraz odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Przykona podczas której podziękowano samorządowcom za dotychczasową współpracę.

Samorządowcy oraz mieszkańcy gminy Przykona zebrali się na placu przed Kościołem Św.Piotra i Pawła w Boleszczynie. Właśnie tam nastąpiło symboliczne odsłonięcie okolicznościowego Obelisku Upamiętniającego 100.Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po poświęceniu tablicy przedstawiciele samorządu, organizacji i instytucji z gminy Przykona złożyli kwiaty, a następnie odbyła się msza święta za Ojczyznę.

Druga część uroczystości odbyła się w sami OSP Boleszczyn. Obecni wspólnie odśpiewali Hymn Państwowy po czym rozpoczęła się Sesja Rady Gminy Przykona.

Obrady rozpoczął przewodniczący Stanisław Bryl, który podziękował wszystkim za przybycie oraz owocną współpracę w minionej kadencji. W podziękowaniu za współpracę radni gminy Przykona, oraz powiatu tureckiego z tego właśnie terenu otrzymali symboliczne statuetki oraz książki mówiącą o wielkich Polakach.

Podczas sesji przez aklamację przyjęto również uchwałę dotyczącą 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na koniec uroczystości część artystyczną zaprezentowali dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Boleszczynie. Koncert zagrała także Orkiestra Dęta Przykona.

Organizatorami uroczystości byli Wójt Gminy Przykona oraz Rada Gminy Przykona.
 
100 metrowa flaga Polski na Obchody Narodowego Świ...
Gm.Turek: Patriotyzm, symbolika i pamięć w Zespole...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
środa, 19 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.