Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Przykona: Wojewoda wręczył umowę na nowy wóz

Przekazanie nowego auta dla OSP Przykona

Już niebawem kolejna jednostka OSP w powiecie tureckim wzbogaci się o nowy wóz. Tym razem wojewoda wielkopolski przekazał umowę na dofinansowanie zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Przykona.

Ochotnicza Straż Pożarna w Przykonie podpisała umowę o przyznaniu dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

-W marcu tego roku Rada Gminy zabezpieczyła 50 procent środków finansowych, a dzięki pozyskanym funduszom z budżetu państwa możemy zakomunikować, że przetarg został rozstrzygnięty, umowa podpisana i mamy nadzieję, że w okolicach listopada będziemy dysponowali nowym pojazdem. Tak się składa, że to, co obecnie jest w naszych garażach zostanie przekazane do kolejnej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, która nie wychodzi poza obszar działania- mówił podczas uroczystego podpisania umowy wójt gminy Przykona Mirosław Broniszewski.

Wartość dofinansowania, które otrzymali druhowie z Przykony z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na wsparcie przedsięwzięć realizowanych w ramach Programu Priorytetowego „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych w 2019 roku” to 110 000 zł, a wartość całej inwestycji wynosi 784 863 zł. Zakup samochodu współfinansowany został także ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – 225 000 zł dot. zadania publicznego „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do KSRG” na dofinansowanie zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz z budżetu gminy Przykona – 425 000 zł . Z budżetu jednostki OSP Przykona przekazano natomiast 24 863 zł.

Podczas uroczystości głos zabrali między innymi Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP Arkadiusz Przybyła, Komendant PSP w Turku Piotr Pietrucha oraz przewodniczący Rady Gminy Przykona Maksymilian Majchrzak. Goście pogratulowali nowego auta i podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji przedsięwzięcia.

-Obowiązkiem państwa, rządu jest wyposażać jednostki w najbardziej nowoczesny sprzęt. Byłoby to bardzo trudne gdyby nie wsparcie samorządów- mówił Zbigniew Hoffmann dziękując gminie Przykona za współpracę.

Również poseł Ryszard Bartosik pogratulował jednostce nowego auta, z pomocą którego już niebawem druhowie będą mogli działać na rzecz lokalnej społeczności. Tradycyjnie już druhowie otrzymali od posła pluszowego Rysia.

Walcząc z marnowaniem żywności
Kamil Więcławek ze Striker Turek na obozie szkolen...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - P. P w środa, 28 sierpnia 2019 14:49

Przykre że samorządy za własne pieniądze przyczyniają się do lansu PISu otrzymując tylko marne srebrniki Ale jeszcze gorzej że służby mundurowe są wykorzystywane do kampanii wyborczej.

Przykre że samorządy za własne pieniądze przyczyniają się do lansu PISu otrzymując tylko marne srebrniki Ale jeszcze gorzej że służby mundurowe są wykorzystywane do kampanii wyborczej.
Gość - jaguar w środa, 28 sierpnia 2019 09:34

Czy to jest ten polski samochód elektryczny ,który tak obiecywał Morawiecki z PiS a który nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie?

Czy to jest ten polski samochód elektryczny ,który tak obiecywał Morawiecki z PiS a który nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie?
Gość - Cezik w wtorek, 27 sierpnia 2019 18:26

Żałosny wyborczy lans w wykonaniu PiS.A gdzie pincet na świnie i krowy ?

Żałosny wyborczy lans w wykonaniu PiS.A gdzie pincet na świnie i krowy ?
Gość
niedziela, 16 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.