Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Przykona: Wyborcze status quo, czyli rozmowy o nowych obwodach do głosowania

Urząd Gminy Przykona

Czy robić coś jeśli chodzi o umożliwienie mieszkańcom bliższego dotarcia do obwodu głosowania? - takie pytanie zadał wójt gminy Mirosław Broniszewski podczas środowej (26 kwietnia) sesji rady gminy Przykona. Zmianę umożliwia prawo, jednak czy jest ona konieczna akurat w tym przypadku?

Nowelizacja Kodeksu Wyborczego pozwala utworzyć mniejsze stałe obwody do głosowania. Do tej pory mogły one liczyć od 500 do 4 tys. mieszkańców. Teraz stały obwód do głosowania obejmie od 200 mieszkańców. Na terenie gminy Przekona, jak w środę wskazywał wójt Broniszewski funkcjonują obecnie trzy obwody wyborcze - Przykona, Boleszczyn i Sarbice. Największy z nich - Przykona liczy sobie pomiędzy 1800 a 1900 mieszkańców uprawnionych do głosowania. Nowe lokale wyborcze mogłyby już jesienią działać w Laskach i Rogowie.

- Jeśli zmienimy obwody do głosowania wcale nie oznacza to, że będzie lepsza frekwencja - zauważył podczas sesji wójt Broniszewski.

Do komisarza wyborczego w Koninie zostanie zatem skierowana propozycja utrzymania obecnego stanu rzeczy, bez tworzenia nowych obwodów.

Promocja zawodu policjanta w Powiatowym Urzędzie P...
Uczniowie ZSR w Kaczkach Średnich w zajęciach z ta...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 18 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.