Przykona: Wyjątkowe święto niepodległości z otwarciem Plenerowego Centrum Edukacji i Kultury

Przykona

11 listopada to dzień wyjątkowo ważny w historii. Podczas świąt, które odbywały się każdego roku upamiętniamy bohaterstwo oraz waleczność naszych przodków. W tym roku w Przykonie miała miejsce podwójna uroczystość.

Uroczystość w Przykonie rozpoczęła się o godzinie 11.10. Przedstawiciele samorządów, placówek, instytucji złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową przy Urzędzie Gminy. Tablica odsłonięta została w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w hołdzie bohaterom.

Chwilę później w kościele pw.NNMP w Psarach rozpoczęła się msza święta dziękczynna za Ojczyznę.

Uroczystość 11 listopadowe uwieczniły występy artystyczne dzieci w Zespole Szkół w Przykonie.

Tego dnia miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, którym było otwarcie plenerowego Centrum Edukacji i Kultury. Projekt pn. „Zabudowa Plenerowego Centrum Edukacji i Kultury przy Zespole Szkół w Przykonie część II” zrealizowany został w ramach konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”, a współfinansowany był przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Całkowita wartość projektu to 116 697,00 zł. Dotacja Samorządu Województwa Wielkopolskiego wyniosła 47 000,00 zł, a wkład własny mieszkańców 14 640,00 zł.

fot. M.JAC

 

Dobra: Upamiętniono 103.rocznicę odzyskania przez ...
Upamiętniono trudną drogę do niepodległości

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 17 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.