Przykona: Wytrwali pół wieku w małżeńskiej przysiędze

Pary Małżeńskie

Jubileusz 50-lecia małżeństwa to święto, które pokazuje siłę miłości, ale też wzajemnego szacunku i zrozumienia. W gminie Przykona złote gody świętowało 17 par, które odznaczono medalami przyznanymi przez Prezydenta RP.

- Przepełnia nas radość, ze możemy spotkać się dziś z okazji jubileuszu 50-lecia waszego pożycia małżeńskiego. Dzisiejsze spotkanie odbywa się po roku przerwy, jako że w roku ubiegłym przeszkodziła nam pandemia. Dziś gościmy dwa pełne roczniki. Można powiedzieć, że właśnie w tych ostatnich miesiącach minęło 50 lat od chwili kiedy powiedzieli sobie państwo sakramentalne tak, od kiedy z nadzieją i miłością złożyliście symboliczne obrączki, jako dowód zawartego małżeństwa. Przyrzeczenie to składaliście z ufnością i wiarą w to, że będzie w te dobre i złe chwile wspomagać się wzajemnie i cieszyć małżeńską miłością. Mimo przeciwności losu otrzymaliście słowa, słowa które składaliście - mówił do zebranych wójt Mirosław Broniszewski.

Włodarz dodał również, że gmina Przykona potrzebuje nie tylko ludzi młodych, ale także seniorów, którzy swoim doświadczeniem i dojrzałością wnoszą szczególnie dużo do swoich rodzin i swojego otoczenia. Aby wyrazić swoją wdzięczność i podziękowanie wystąpiono do Prezydenta RP o przyznanie Medali za za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jest to odznaczenie państwowej przyznawane jako wyróżnienie dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Nie zabrakło także pamiątkowej fotografii, a także toastu za zdrowie jubilatów.

Uroczystość 50-lecia małżeństwa w gminie Przykona świętowali: Wanda i Kazimierz Andrzejewscy, Jadwiga i Stanisław Frątczakowie, Urszula i Józef Gorzelańczykowie, Helena i Stanisław Grzelka, Wanda i Marek Jarosowie, Lucyna i Jan Karbowi, Halina i Adam Michalakowie, Halina i Antoni Naguszewscy, Danuta i Władysław Nita, Marianna i Stanisław Pakułowie, Lucyna i Józef Potasińscy, Kazimiera i Jerzy Rosiakowie, Marianna i Ryszard Trzmielewscy, Leokadia i Józef Wielogórkowie, Regina i Stanisław Woźniakowie, Zenobia i Tadeusz Zagłoba, Teresa i Stanisław Zagozda.

Po wspólnie wzniesionym toaście przyszedł czas na występy dzieci i młodzieży z gimny Przykona oraz utwory w wykonaniu zespołu Zgoda.


Właściwa przestrzeń dla kultury, czyli biblioteka ...
Współpraca międzynarodowa online w ZSR CKP w Kaczk...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.