Przykona: Z kobietami, o kobietach i dla kobiet, czyli spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich z gminy

Przykona

Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe - tak zwykło się mówić o paniach, które swoją aktywność społeczną przenoszą na działanie w ramach Kół Gospodyń Wiejskich. Okazją do rozmów był spotkanie zorganizowane dla gospodyń z gminy Przykona.

Spotkanie w sali bankietowej Finezja w „Kaczkach Średnich” zorganizowane zostało właśnie z myślą o wyjątkowych kobietach z terenu gminy Przykona, które podejmując aktywność w swoich miejscowościach, dają impuls do rozwoju i podejmowania wielu cennych inicjatyw. Podkreślić należy, że Koła Gospodyń Wiejskich są piękne w swojej różnorodności, funkcjonowaniu oraz tradycjach, które starają się kontynuować. Na terenie gminy Przykona działa kilikanaście kół, przy czym na niedzielnym spotkaniu stawiły się reprezentacje dziewięciu z nich. O roli jaką Koła Gospodyń Wiejskich pełnią w gminie Przykona i nie tylko mówił wójt Mirosław Broniszewski, któremu w udziale przypadła rola zaprezentowania każdego z kół i relacjonowania ich działalności. O roli integracji, szczególni w tych trudnych czasach wspomniał natomiast wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik, który dla gospodarnych i wyjątkowych kobiet przygotował kosz cukierków.

Pomiędzy wszystkich uczestników spotkania podzielono również okolicznościowy tort, a panie przygotowały dla każdego upominki.


Gm.Turek: Powróćmy jak za dawnych lat…
ZE PAK chce wspierać zwalnianych pracowników

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.