Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Przykona: Za śmieci trzy złote więcej. Radni przyjęli nowe stawki

Przykona

Podczas środowej (16 marca) sesji radni gminy Przykona pochylili się nad nową stawką za odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców. Wiadomo jednak, że wyższa o trzy złote kwota nie pozwoli na zbilansowanie systemu i samorząd dopłaci z własnego budżetu.

Dotychczas mieszkańcy płacili za odbiór i unieszkodliwianie odpadów komunalnych stawę 15 zł miesięcznie od osoby. Nie pozwoliła ona na pokrycie wydatków, które szacowane są na blisko 1,176 mln zł. Aby zbilansować system śmieciowy mieszkańcy musieliby płacić 23 zł i taka propozycja została przedstawiona radnym. Ci jednak uznali, że kwota jest zbyt wysoka i opłata powinna wynosić 18 zł. Brakujące środki pokryć ma budżet gminy. Za taką stawką opowiedziała się większość radnych obecnych na sesji. Zgodnie z ustawą stawki za odpady niesegregowane będą dwukrotnie wyższe.

Radni przyjęli również ulgę w wysokości trzech złotych od osoby w gospodarstwach, gdzie będzie użytkowany kompostownik.

Przykona: Fundusz sołecki częściowo zawieszony. Tr...
Władysławów: Osobówka dachowała w Jabłonnie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.