Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Rada społeczna szpitala bez przedstawiciela miasta

SP ZOZ

Wobec kończącej się w tym roku kadencji obecnej rady społecznej przy SP ZOZ w Turku podczas piątkowej (2 grudnia) sesji rady powiatu zaakceptowano nowy skład tego gremium. Zabrakło w nim jednak przedstawiciela samorządu miasta Turek.

Od 2018 roku w radzie społecznej przy SP ZOZ w Turku zasiadają przedstawiciele wszystkich gmin powiatu tureckiego, starosta jako przewodniczący, a także przedstawiciel wojewody wielkopolskiego oraz reprezentant przedsiębiorców.

Podczas piątkowej sesji radna Kamila Frątczak zauważyła, że w składzie na kolejną czteroletnią kadencję zabrakło burmistrza Turku Romualda Antosika.

- Każdy obecny członek rady społecznej dostał pismo z zapytaniem czy wyraża zgodę na kontynuowanie. Wszyscy członkowie obecnego składu taką zgodę wyrazili, oprócz burmistrza Romualda Antosika, który odpisał, że nie wyraża zgody na kontynuację pełnienia funkcji członka rady społecznej SP ZOZ w Turku w nowym składzie. Nie ukrywam, że byłem troszkę zdziwiony więc pozwoliłem sobie napisać, że może on nie chce, aby wyłonić jakiegoś przedstawiciela z miasta. Otrzymałem odpowiedź, że Urząd Miejski w Turku nie wyznacza przedstawiciela. Pan burmistrz nie ma takiego obowiązku, ale to dla mnie na tyle dziwne, że miasto nie jest zainteresowane losami szpitala i służby zdrowia - mówił starosta Dariusz Kałużny.

Obecny skład rady społecznej przy SP ZOZ w Turku przedstawia się następująco: Dariusz Kałużny - przewodniczący, Artur Janik - reprezentant wojewody wielkopolskiego, Tadeusz Gebler, Cezary Krasowski, Mirosław Broniszewski, Krzysztof Roman, Karol Mikołajczyk, Elżbieta Klanowska, Ireneusz Augustyniak, Jan Nowak, Jan Smak, Krystyna Szkudlarek-Graczyk i Tomasz Wroniak.

Malanów: Świątecznie i na sportowo, czyli świątecz...
Uzdolniona młodzież pokazała, co jej w duszy gra

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.