Radni powiatu tureckiego już po ślubowaniu i pierwszych decyzjach. Piotr Szewczyński przewodniczącym Rady

Przewodniczący Piotr Szewczyński

Rzetelne i sumienne wykonywanie obowiązków radnego, ochronę suwerenności i interesów narodowych, a także działanie na rzecz pomyślności ojczyzny i wspólnoty samorządowej - taką uroczystą przysięgę złożyli dziś nowi radni powiatu tureckiego, którzy spotkali się na pierwszej inauguracyjnej sesji i podjęli jedne z pierwszych i najważniejszych decyzji.

Skład rady powiatu poznaliśmy po październikowych wyborach samorządowych, ale to podczas pierwszej sesji nowi radni wybierają spośród siebie władze rady oraz ustalają najważniejsze kwestie.
 
Sesję poprowadził (do czasu wyboru nowego) przewodniczący senior, czyli najstarszy wiekiem radny zasiadający w nowo wybranej radzie. Był to Zdzisław Wojtkowiak, który otworzył sesję i odebrał ślubowanie od pozostałych radnych. W jego kompetencji leżało również przeprowadzenie wyboru nowego przewodniczącego. Został nim dotychczasowy zastępca wójta gminy Władysławów Piotr Szewczyński. Radni niniejszą decyzję podjęli jednogłośnie 21 głosami "za".

Dokonano także wyboru wiceprzewodniczących. Zostali nimi Jan Smak oraz Eugenia Paterkiewicz.

Gm.Turek: Pierwsza sesja nowej kadencji bez niespo...
Wideo: I Sesja Rady Gminy Turek

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 03 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.