Radosna rodzinna zabawa na Placu Zawiszy

Festyn na Placu Zawiszy

Festyny na turkowskich osiedlach to już stały element w kalendarzu wakacyjnych imprez. Przyciągają nie tylko dzieci, ale też dorosłych, stając się okazją do sąsiedzkiej zabawy i międzypokoleniowej integracji. Na Placu Zawiszy w sobotnie popołudnie bawiły się całe rodziny.

Dobrej zabawie towarzyszyła przepiękna letnia pogoda, która wcale nie przywodziła na myśl końca wakacji. Organizatorzy zadbali o to, aby nikt nie mógł narzekać na brak atrakcji. Było malowanie twarzy, kolorowe balony i oczywiście dmuchane zjeżdżalnie.

Podczas imprezy każdy mógł wziąć także udział w konkursach z nagrodami i loterii fantowej. Było o co walczyć. Deskorolki, piłki, lodówki turystyczne, ringo czy badminton to tylko niektóre z licznych prezentów.

Dużą popularnością cieszyły się także przejażdżki bryczką. Odpocząć i posilić się można było przy stoiskach gastronomicznych. Miłośnicy pojazdów mogli obejrzeć zabytkowe auta, a sportowcy podziwiać grupę karateków pod kierunkiem mieszkańca osiedla Dobrskiego Dariusza Jasiakiewicza.

Pełnej radości zabawie towarzyszył też charytatywny cel - prowadzono zbiórkę pieniędzy na leczenie mieszkańca Turku - Marcina Feliniaka, który w ubiegłym roku uległ wypadkowi. Wieczorna część festynu to natomiast zabawa taneczna.

Festyn został zorganizowany przez samorządy osiedli nr 4 i 8, a także przez Urząd Miejski w Turku.

W interesie Polski i Polaków - turkowscy politycy ...
Brudzew: Kultura chlebem pachnąca

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.