Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Radosne urodziny, czyli 683 lata praw miejskich dla Turku

Radosne urodziny, czyli 683 lata praw miejskich dla Turku
25 kwietnia przypada rocznica lokowania miasta Turku, czyli nadania naszemu miastu praw miejskich. To jedno z najważniejszych wydarzeń w historii lokalnej społeczności. Nic więc dziwnego, że 683. urodziny miasta obchodzono bardzo radośnie.
 
 
Pierwsze wzmianki o mieście sięgają XII wieku. Wówczas w 1136 roku papież Innocenty II wydał bullę gnieźnieńską. 25 kwietnia 1341 roku Turek otrzymał prawa miejskie z rąk arcybiskupa gnieźnieńskiego Janisława. Powodem tego był szybki rozwój osady położonej na szlakach handlowych. Jan Pruteno z Uniejowa odebrał akt lokacji miasta.
 
Urodzinową imprezę zorganizowano nieco później, bo w piątek, 3 maja kwietnia w parku im. Żerminy Składkowskiej. Nie brakowało występów artystycznych, a także gier, zabaw i interesujących warsztatów, które specjalnie dla gości zorganizowały miejskie instytucje. Jednym z najważniejszych punktów było także wręczenie nagród w konkursie fotograficznym dla młodzieży. 
 
Jak na prawdziwe przyjęcie przystało nie zabrakło również kulinarnych atrakcji, w tym urodzinowych babeczek. 
 
Majówka w Przystani. Piknik z charytatywnym przesł...
Tuliszków: „Chcemy być sobą”, czyli wyjątkowy konc...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.