Radosny festyn parafialny na rzecz odnowy ołtarza

Festyn NSPJ Turek

Turkowianie w szczytnym celu odwiedzili w niedzielne popołudnie teren parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas rodzinnego festynu kwestowano na rzecz odnowy ołtarza św. Józefa w najstarszej świątyni w mieście.

To już kolejny raz kiedy nie tylko plac przy plebanii, ale też parafialne ogrody wypełniły się muzyką i śpiewem. Na rodzinny festyn zaprosił Komitet Odnowy Polichromii Józefa Mehoffera. Cel jak zwykle szczytny - w tym roku cały dochód zebrany ze sprzedaży cegiełek i datków do puszek przeznaczony ma zostać na renowację ołtarza św. Józefa w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ołtarz pochodzi z 1927 roku, a w roku 1939 powstał projekt dostosowujący go do całości wnętrza. Wybuch wojny uniemożliwił realizację tego przedsięwzięcia. Zmiany wprowadzone zostały w 1948 r. Pośrodku ołtarza znajduje się figura św. Józefa, a po jego bokach Pokłon Trzech Króli i św. Stanisław po lewej stronie, a po prawej – Święta Rodzina oraz św. Wojciech.

Podczas festynu nie zabrakło atrakcji dla każdego. Wykupując cegiełkę można było spróbować pysznych domowych wypieków, albo wziąć udział w loterii. Najmłodsi chętnie odwiedzali stoiska Miejskiego Domu Kultury oraz turkowskiego muzeum. Mnóstwo radości dostarczył także maluchom dmuchany park rozrywki, który rozstawiono w parafialnym ogrodzie. Chętni mogli kupić nie tylko publikacje poświęcone Mehofferowi, ale też wydawnictwa Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku. Na scenie prezentowali się uczniowie turkowskich szkół, dzieci i młodzież szlifująca swe talenty w Miejskim Domu Kultury, a także zespoły folklorystyczne.

Wiele emocji budziło losowanie nagród oraz licytacje. Turkowianie mieli okazję nabyć cenne rzeczy. Jedną z nich był rower ufundowany przez posła Ryszarda Bartosika oraz Dariusza Kałużnego. Ostatecznie wylicytował go właśnie Dariusz Kałużny za kwotę 850 zł. Rower do licytacji został oddany ponownie, jednak niestety nie było chętnych, by sumę „podbić”. Pieniądze przeznaczone będą na odnowę ołtarza św. Józefa w najstarszej świątyni w mieście.

Po charytatywnej licytacji i losowaniu nagród można było także potańczyć przy dźwiękach zespołu Progres.

Władysławów: Amadeus i Agnieszka Duczmal w wyszyńs...
Tuliszków: Kolejny wypadek w Kiszewach. Osobówka z...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 11 grudzień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.