Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Rajd i piknik pod flagą biało-czerwoną

Image_14

Niesprzyjająca aura nie przeszkodziła uczestnikom rajdu i pikniku patriotycznego, którego organizatorem był Honorowy Komitet Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości w Powiecie Tureckim.

Śmiałkowie, którzy w deszczową niedzielę zdecydowali się na udział w rajdzie pieszo-rowerowym mieli do wyboru dwie trasy - pieszą o długości czterech kilometrów oraz 12-kilometrową trasę do pokonania na rowerach. Start zaplanowano przy turkowskim nadleśnictwie, a metę przy siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Turku, gdzie miała miejsce dalsza część imprezy.

Podczas pikniku można było zapoznać się ze sprzętem, jakim dysponuje turkowska PSP oraz OSP, a dla najmłodszych przygotowano atrakcje w sali edukacyjnej Ognik. W programie znalazł się również pokaz ratownictwa technicznego i gaszenia pożaru samochodu. Swoje działania zaprezentowali policjanci, a do udziału w pikniku zaproszono także żołnierzy 12. Wlkp. Bryg. Obrony Terytorialnej. Jedną z atrakcji był pokaz zabytkowych motocykli i samochodów wojskowych, a członkowie fundacji Złota Godzina umożliwi wykonanie podstawowych badań. Deszczowe popołudnie umilał występ Turkowskiej Kapeli Podwórkowej „Zza Roga”.


 

Malanów: Sukces Tradycji na ogólnopolskiej scenie
Przykona: Smacznie, na sportowo i z uśmiechem na F...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.