Rajd Turystyczno- Przyrodniczy zakończony Majówką Powiatową

Rajd Turystyczno- Przyrodniczy

Mimo deszczowej pogody wiele osób wzięło udział w V Integracyjnym Rajdzie Turystyczno- Przyrodniczym, który odbył się 12 maja. Mieszkańcy powiatu tureckiego z uśmiechami na twarzach oraz w wspaniałej atmosferze wyruszyli, by przeżyć kolejną przygodę.

Uczestnicy rajdu zebrali się na placu przed Szkołą Podstawową w Żukach o godzinie 9.00. Do pokonania były trzy trasy. Pierwsza o długości 5 km dostosowana dla osób na wózkach, druga 18 km- rowerowa rodzinna oraz trzecia rowerowa szkolna.
Wyprawa zakończyła się Majówką Powiatową, która odbywała się w tym samym czasie w Kaczkach Średnich.

Należy nadmienić, że celem rajdu było propagowanie czynnego wypoczynku, popularyzacja turystyki kwalifikowanej – pieszej i rowerowej, rozpowszechnianie turystyki rodzinnej oraz turystyki dla wszystkich, wspólne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz integracja środowisk społecznych poprzez poznanie się i realizację zadań rajdowych, poznawanie okolic i środowiska naturalnego naszego regionu, miłe chwile w dobrym towarzystwie.

Organizatorem wydarzenia byli Oddział PTTK w Turku, ZSR CKP w Kaczkach Średnich, Szkoła Podstawowa w Żukach, Nadleśnictwo Turek, Gminne Koło TPD w Galewie oraz Gminny Ośrodek Kultury „Wozownia”.

Wyjątkowe emocje na Nocy Muzeów. Zapraszamy
Wideo: Dramatyczny wypadek w Żukach. Helikopter pr...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 kwiecień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.