Ranking zmiany zadłużenia samorządów. We Władysławowie największy spadek

Zadłużenie Samorządów

Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opublikowało najnowszy raport ukazujący zmiany w zadłużeniu samorządów. Największy spadek zadłużenia w powiecie tureckim odnotowano we Władysławowie, wzrosły natomiast długi gminy Turek.

Na potrzeby rankingu zbadano zadłużenie jednostek samorządu w roku 2014. Jak podkreślają twórcy rankingu, był to okres, kiedy zadłużenie w gminach było największe. Zadłużenie z początku ubiegłej kadencji porównano z tym na koniec 2017 roku. W ten sposób otrzymano dane obrazujące dynamikę zmian w zadłużeniu samorządów. Tam, gdzie wynik zestawienia jest ujemny zadłużenie zmniejszyło się, tam gdzie dodatni - wzrosło. Spadek zadłużenia o ponad 20 proc. zanotowano w ponad 200 jednostkach samorządu terytorialnego, a analogiczny wzrost dotyczy 24 gmin i miast w całej Polsce.

Jak przedstawiają się wyniki w powiecie tureckim? Największy spadek zadłużenia (o 19,59 punktów procentowych) zanotował Władysławów. Na drugim miejscu jest Malanów (spadek o 18,13 proc.), a następnie miasto Turek (-16,90). Kolejne samorządu, gdzie nastąpiło zmniejszenie zadłużenia to Brudzew (-12,71), Przykona (-11,90), Tuliszków (-11,22), Kawęczyn (-3,14) oraz Dobra (-1,8). Dodatni wynik uzyskała gmina wiejska Turek, gdzie nastąpił wzrost o 2,69 pkt. proc. Zadłużenie w powiecie tureckim spadło natomiast o 7,04 pkt. proc.

Gm.Turek: Świąteczny klimat podczas Gminnego Konku...
Brudzew: Konkurs Kolęd i Pastorałek w SP w Galwie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.