Wideo: „Razem dla rozwoju lokalnego rynku pracy”, czyli konferencja z okazji 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia

100-lecie Publicznych Służb Zatrudnienia

-Pracownicy Urzędu Pracy to optymiści, którzy śmiało patrzą w przyszłość, są otwarci na wyzwania. Dlatego na dzisiejszej konferencji tylko na trochę wrócimy do przeszłości, a skupimy się na tym, co tu i teraz jest ważne dla lokalnego rynku pracy - mówiła dyrektor PUP w Turku Beata Bartczak podczas uroczystości z okazji 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia.

Konferencja pod nazwą „Razem dla rozwoju lokalnego rynku pracy” odbyła się 10 maja w Restauracji Eden. Przybyłych na spotkanie przedstawicieli samorządów, instytucji, firm, placówek edukacyjnych oraz pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Turku przywitała dyrektor Beata Bartczak.

-Na dzisiejszej konferencji spojrzymy na to, jak ważne dla naszego regionu jest inicjowanie różnych przedsięwzięć łączących ze sobą różne podmioty i ich środowiska. Wyzwania lokalnego rynku pracy, ale też współczesnego rynku pracy wymagają tego, aby nawiązywać współpracę między pracodawcami, samorządami, instytucjami szkoleniowymi, edukacją, oświatą, służbami zatrudnienia na wielu płaszczyznach. Współpraca ta przekłada się na jakość pracy, rozwój kompetencji, kwalifikacji osób pracujących, ale też osób poszukujących pracy. Rozwija również konkurencyjność przedsiębiorstw- mówiła Beata Bartczak.

Wśród zaproszonych gości znalazł się między innymi Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed.

-Bardzo dziękuję za zaproszenie, tym bardziej, że ten Urząd Pracy jest od wielu lat wyróżniany. Są wyróżnienia zarówno za efektywność wykorzystywania środków z funduszu pracy, jak i z krajowych funduszy szkoleniowych. To nagrody dla pani dyrektor na Regionalnej Konferencji w Poznaniu. Moje gratulacje- mówił Stanisław Szwed.

Głos zabrał również poseł na Sejm Ryszard Bartosik, który wyraził zadowolenie z wizyty ministra w Turku oraz wspomniał o ważnym dla Turku wydarzeniu, jakim jest przekazanie 1,5 mln zł na budowę ulicy Leśnej. Poseł pogratulował wyników oraz nagród zdobytych przez PUP w Turku.

Goście podczas uroczystości mieli okazję zobaczyć interesujący film z okazji 100-lecia PSZ w Polsce oraz drugi mówiący o rozwoju lokalnego rynku pracy.

O tym, jakie są trendy opowiedział dyrektor Sun Garden Polska Witold Jarecki. Przedstawił on bieżące problemy i wyzwania na rynku pracy, opowiedział o kierunkach rozwoju firmy oraz o tym, jakie są projekty automatyzacji i robotyzacji w Sun Garden Polska. Dyrektor omówił również rozwój i bariery rozwojowe gospodarki w kontekście przemysłu 4.0.

Wyrazy uznania oraz upominki przekazali zaproszeni goście w tym starosta turecki Dariusz Kałużny, radny Sejmiku Wojewódzkiego Krzysztof Sobczak, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku Alfred Rajczyk oraz w imieniu wszystkich wójtów wójt gminy Malanów Ireneusz Augustyniak.

Po okolicznościowych przemówieniach nadszedł czas na wręczenie podziękowań. Statuetki za długoletnią współpracę otrzymali Wojciech Basiński Starszy Cechu oraz wiceprezes Tureckiej Izby Gospodarczej Tomasz Wroniak.

Kwiaty oraz dyplomy otrzymali także pracownicy, którzy najdłużej realizują zadania w turkowskim urzędzie.

Bukiet róż wręczono dyrektor PUP w Turku Beacie Bartczak w podziękowaniu za trud oraz ciężką pracę na rzecz rozwoju lokalnego rynku pracy.

Tuliszków: Jedyny taki benefis w powiecie, czyli 5...
Pomoc dla pokrzywdzonych przestępstwami także w Tu...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 03 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.