Realne szanse na wznowienie pracy elektrowni w Turku? Wystąpiono o decyzję środowiskową

Elektrownia Turek

Podczas dzisiejszej, tj.19 czerwca sesji Rady Miejskiej podjęto uchwałę dotyczącą zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej. Jednym z punktów w niej zawartych była informacja na temat możliwości wznowienia pracy elektrowni w Turku.

-Analizując Wieloletnią Prognozę Finansową przeczytałem, że istnieje możliwość wznowienia pracy elektrowni poprzez przeprowadzenie prac modernizacyjnych. Jakie informacje posiada gmina o wznowieniu pracy elektrowni- pytał radny Wojtczak.

Odpowiedzi na ten temat udzielił burmistrz Romuald Antosik, który potwierdził, że istnieje taka możliwość.

-Informacje posiadamy takie, jakie wynikają z dokumentu, który mamy. A mianowicie, że ZE PAK wystąpił do nas o decyzję środowiskową ponieważ chce wznowić funkcjonowanie elektrowni szczytowej i chce produkować prąd z gazu. Na tej podstawie informacja ta była ujęta- mówił Romuald Antosik.

Radny Grzegorz Wojtczak dopytywał również o ewentualny termin wznowienia prac.

-Najważniejszą informację, jaka jest umieściliśmy w Wieloletniej Prognozie fFnansowej to jest to, że elektrownia nie będzie wyburzona i podatek będzie wpływał do budżetu miasta. Natomiast kiedy będzie uruchomiona i czy będzie uruchomiona to jest decyzja należąca do właściciela- tłumaczył burmistrz.
Kawęczyn: Pożegnania nadszedł czas
Uczniowie SP1 laureatami Międzyszkolnego Konkursu ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.