Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Rekordowa zbiórka krwi dla Ukrainy. Tłumy chętnych czekają w kolejce

Zbiórka krwi

W OSP Turek odbyła się zbiórka krwi zorganizowana z myślą o miezkańcach Ukrainy, gdzie od kilku dni trwa wojna. Była to rekordowa akcja, bowiem łącznie zebrano 58,5 litrów życiodajnego płynu. Tylu chętnych nigdy wcześniej nie zgłosiło się do punktu pobrań.

Smiało można powiedzieć, że Dom Strażaka w Turku zmienił się w centrum pomocy Ukrainie. Od wczoraj dostarczane są artykuły niezbędne dla obywateli Ukrainy, którzy pozostali w ogarniętym wojną kraju i czekają w kolejkach na granicy. W niedzielny poranek odjechał trzeci juz transport żywnością i sprzętem. Tym samym transportem Turek opuściło czterech obywateli Ukrainy, którzy zdecydowali się walczyć za swój kraj. Druhowie OSP Turek poinformowali również, że pierwsze dary dotarły już również na granicę.

O godz. 9.00 rozpoczęła się także zbiórka krwi. Bezcennym lekiem podzieliło się blisko około 130 osób, a to wciąż nie konie akcji. Organizatorzy zapowiadają, że krew będzie można oddawać tak długo, jak będą chętni.

 

Strażacy solidarni z Ukrainą. Trwa zbiórka sprzętu
Dobra: Gminny Dzień Kobiet w cieniu wydarzeń na Uk...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Pytajnik w poniedziałek, 28 lutego 2022 12:52

Panie Prezesie Piotrze Dewicki - prosimy o informację ile faktycznie tej krwi trafi na Ukrainę, bo z tego co wiadomo NCK wogole nie wydało takiego komunikatu, że krew przekazujemy na Ukrainę!!

Czyżby to kolejny Pana marketing by zebrać więcej krwi ??

Panie Prezesie Piotrze Dewicki - prosimy o informację ile faktycznie tej krwi trafi na Ukrainę, bo z tego co wiadomo NCK wogole nie wydało takiego komunikatu, że krew przekazujemy na Ukrainę!! Czyżby to kolejny Pana marketing by zebrać więcej krwi ??
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.