Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Rekordowa zbiórka krwi w Turku

Rekordowa zbiórka krwi w Turku
Krwiodawcy z Turku i okolic po raz kolejny udowodnili, że ponad wszystko chcą dzielić się tym, co najcenniejsze. Środowa (4 stycznia) zbiórka okazała się rekordowa.
 
 
Podczas zbiórki każdy chętny mógł oddać krew, wspierając tym samym walkę mieszkanki gminy Przykona, Justyny Kaźmierczak z białaczką. Do akcji zgłosiło się aż 94 krwiodawców, jednak 14 z nich - z różnych względów - nie mogło oddać krwi. Ostatecznie udało się zebrać 36.800 ml tego drogocennego leku. Podczas pierwszej tegorocznej zbiórki pan Mariusz Zając otrzymał odznaczenia III stopnia Zasłużony Honorowy Dawca Krwi.
 
Organizatorami zbiórek, odbywających się regularnie w co drugą środę, są: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oraz Środowiskowy Klub HDK PCK im. Kard. S. Wyszyńskiego przy parafii św. Barbary. Patronem honorowym jest Burmistrz Miasta Turku. Kolejna zbiórka krwi odbędzie się 18 stycznia 2023 r. w godzinach od 8.00 do 11.00 w Miejskim Domu Kultury w Turku.
Brudzew: Nowy inwestor i miejsca pracy dla 200 osó...
W godzinie rozpoczęcia pogrzebu Benedykta XVI w ko...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - bb w czwartek, 05 stycznia 2023 22:34

Ale że Mariusz tam był fiu fiu

Ale że Mariusz tam był fiu fiu :)
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.