Renowacja sieci bez wykopów

PGKiM Turek

Trwa renowacja kanalizacji deszczowej wzdłuż ulicy Armii Krajowej w Turku. Prace wykonywane są metodą bezwykopową i aby uniknąć problemów komunikacyjnych, prowadzone są w większości w godzinach nocnych. Inwestorem jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku.

Prace rozpoczęły się na początku listopada tego roku. Prowadzone są na obszarze wysokiej i niskiej zabudowy w centrum miasta. Kanał deszczowy, który właśnie przechodzi renowację, wybudowany został z betonu w latach 60-tych ubiegłego wieku. Sprawę utrudnia fakt, że kanał umieszczony jest pod powierzchnią asfaltowej jezdni ulicy Armii Krajowej, gdzie poza nim, znajdują się jeszcze instalacje sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, ciepłowniczej, telekomunikacyjnej i energetycznej.

Renowację metodą bezwykopową z zastosowaniem technologii długiego rękawa epoksydowego przejdą rury kanalizacji deszczowej o średnicy Ø 300 mm, Ø 400 mm i Ø 500. W ramach inwestycji przeprowadzone zostaną m.in.: hydrodynamiczne czyszczenie kanalizacji z piasków, osadów i stwardniałych narostów; uszczelnienie bezpośrednich włączeń przykanalików do kanału i odnowienie studni rewizyjnych. A to wszystko pod kontrolą kamer, które zostaną umieszczone w rurach i dadzą obraz sieci przed i po renowacji.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. inwestycje wykonuje w zakresie własnym i przy pomocy specjalistycznej firmy zewnętrznej. Prace prowadzone będą do połowy grudnia 2018 r. Mają kosztować ok. 760.000 zł.

Wodomierze pod kontrolą
Zapraszamy na Piknik Militarny!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 24 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.