Rewitalizacja parku w Turku musi poczekać. Pieniędzy nie wystarczy dla miasta

Park Turek

Jeśli pula środków nie zostanie zwiększona, to Turek nie dostanie pieniędzy na rewitalizację parku miejskiego w ramach programu Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych. Do wzięcia było ponad 16 milionów złotych.

Łączna pula środków w ramach WRPO 2014+ poddziałania 9.2.1 Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych wynosi 110 mln zł. Nabór prowadzony był przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, a do oceny merytorycznej dopuszczono 91 projektów, w tym sześć z powiatu tureckiego (Turek, Kawęczyn, Brudzew, Przykona, Tuliszków oraz powiat turecki). Żadnemu z nim nie udało się pozyskać środków.

Najwyżej, bo na 31 miejscu sklasyfikowano miasto Turek z projektem o nazwie Pomysłowa .Atrakcyjna. Różnorodna. Kompleksowa – Rewitalizacja Parku Miejskiego narzędziem integracji i aktywizacji mieszkańców Turku. Jego wartość oszacowano na 19,89 mln zł, a dofinansowanie, które można było pozyskać wynosiło 16,9 mln.

Tak się jednak nie stało - pieniędzy wystarczy bowiem jedynie na 10 najlepszych projektów z listy. Oznacza to, że trafią one do samorządu Poznania oraz ościennych gmin. Czy to oznacza koniec marzeń o odnowieniu parku im. Żerminy Składkowskiej? Według burmistrza - absolutnie nie.

- Jeśli nastąpi zwiększenie środków, to myślę, że jest realna szansa, żeby to wziąć. Uważam, że projekt mamy bardzo dobrze przygotowany. Jest potrzebne wykonanie rewitalizacji naszego parku. Od wielu lat park właściwie krzyczy o ten remont. Zrobiliśmy praktycznie wszystko, co było można, żeby mieszkańcom funkcjonowało się fajnie, żeby mieli miejsce do wypoczynku i ja wierzę, że jak nie teraz, to następnym razem uda się otrzymać to dofinansowanie, a jeżeli zarząd uzna, żeby zwiększyć tę pulę, to miasto Turek będzie się cieszyło z dofinansowania - mówi Romuald Antosik.

fot.miastoturek.pl

Władysławów: Łukasz Wardeński finalistą Ogólnopols...
Kawęczyn: 17 par wzięło udział w Otwartym Turnieju...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 04 kwiecień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.