Rodzice uspokojeni, uczniowie bezpieczni - czyli polityka zawitała do turkowskiego Librusa

Image_1

Librus to dziennik urzędowy, który umożliwia rodzicom kontrolę postępów w nauce dziecka. Pozwala porozumiewać się z wychowawcami, usprawiedliwiać nieobecności i dowiadywać się o ważnych aspektach z życia szkoły. Jak się okazuje nie są to jedyne z przeznaczeń platformy internetowej. Jakiś czas temu do Librusa zawitała polityka.


Rodzice dzieci, które uczęszczają do turkowskich szkół otrzymali wiadomość w której zdementowano informacje przekazywane w formie ulotki przez jedno z ugrupowań politycznych działających w powiecie tureckim. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wiadomość ta do potencjalnych odbiorców dotarła przy pomocy archiwizowanego dziennika urzędowego, którym jest Librus.
Platforma internetowa, która od zawsze przeznaczona była do informowania rodziców o ocenach uczniów, nieobecnościach, czy powiadomieniu o terminach ważnych wydarzeń z życia szkoły. Wychowawcy mogli również poinformować o ważnych aspektach, które niezbędne są do poprawnego funkcjonowania społeczności szkolnej i klasowej. Tak było do niedawna. Rodzice otrzymali wiadomość z załączonym tak zwanym linkiem, gdzie czytamy:
„do państwa domów docierają nieprawdziwe informacje w zakresie realizacji reformy oświaty w Turku. W czasie tworzenia nowej sieci szkół, jako ich dyrektorzy, prosiliśmy aby nie upolityczniać oświaty. Dobro państwa dzieci nie powinno być kartą przetargową w walce politycznej”.
W dalszej części dementowane są informacje zamieszczone w ulotce dotyczące rozwiązania oświatowego w naszym mieście. Czytając treść nie jest trudno domyśleć się o jakim ugrupowaniu mowa. Pod listem do rodziców podpisali się wszyscy dyrektorzy szkół podstawowych w Turku oraz burmistrz Jerzy Kurzawa.
-To jest odzew na chęć wciągnięcia szkół do polityki. Każdy ma swój rozum i swoje odczucia jak funkcjonują szkoły, czy jednostki oświaty. Nie żeby wysłuchiwać czy odczytywać i sugerować, co politycy próbują zrobić. Nie ma politycznych odniesień. Są to odniesienia do konkretnych faktów, które są podane- informuje burmistrz Jerzy Kurzawa.
Polityką odpowiada się na politykę. Tym razem jednak na niezależnej platformie internetowej. Uspokajać rodziców jest jak najbardziej słuszne, bowiem nie ma nic ważniejszego niż dobro dzieci.
Należy jednak zastanowić się nad formą, bowiem tym razem zupełnie przez przypadek na ring polityczny wciągnięci zostali rodzice, dzieci i nauczyciele.
Przypominamy- platforma Librus służy do kontaktu rodziców z nauczycielami. Tymczasem innowacyjne systemy dla oświaty wykorzystywane w celu odpowiedzi na polityczne ulotki.
XII Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Rato...
„Kamień i popioły” w kaliskim Teatrze

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 30 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.