Rodzina Piłsudskich z wizytą w Turku

Rodzina Piłsudskich z wizytą w Turku
Józef Piłsudski z żoną i córkami spacerowali po ulicach Turku. Nie miało to miejsca w czasach dwudziestolecia międzywojennego, a w poniedziałek, 7 listopada 2022 r. Swoje role zawodowo odegrali uczniowie turkowskiej "Jedynki". 
Od siedmiu lat uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku w taki niecodzienny sposób przypominają turkowianom o zbliżającym się Narodowym Święcie Niepodległości. Czworo dzieci z klasy VII wcieliło się postacie historyczne: Józefa i Aleksandry Piłsudskich (Maciej Włodarczyk i Zuzanna Przyszło) oraz ich córek: Wandy (Amelia Wróblewska) i Jadwigi (Adrianna Przyszło). Towarzyszyły im nauczyciele: Katarzyna Błajet i Tadeusz Tomczak oraz koleżanki i koledzy z klasy IVa. Organizatorką tej wyjątkowej lekcji historii była Bożena Mielczarek.

owi pocztówkę z podobizną Marszałka i z życzeniami radosnego Święta Niepodległości, od Dyrekcji, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. W podziękowaniu otrzymały od Burmistrza Turku słodycze. Rodzina Piłsudskich pozdrawiała mijanych na ulicach turkowian. Z pewnością dzięki uczniom „Jedynki” wielu mieszkańców uświadomiło sobie, że już 11 listopada nasz kraj świętuje swoją niepodległość.
 
 
 
 
Skąd przybyli luteranie? Drzwi otwarte w Parafii E...
Międzynarodowy Puchar Polski Combat Kickboxingu i ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Ks w piątek, 11 listopada 2022 16:24

Można się ušmiać:-(

Można się ušmiać:-(
Gość
środa, 07 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.