Rodzinna zabawa z ekologicznym przesłaniem

Festyn Rodzinny przy SP 4 w Turku

Na ekologicznym festynie przy Szkole Podstawowej nr 4 w Turku bawiły się całe rodziny. Niesprzyjająca sobotnia pogoda nie była wcale przeszkodą dla przygotowanych na tę okazję atrakcji.

Piknik odbywał się pod hasłem „Z ekologią na TY”, więc wiele atrakcji czekających zarówno na tych najmłodszych jak i nieco starszych gości miało na celu przybliżenie zasad ochrony środowiska. O tym, jak segregować śmieci, oszczędzać wodę i dbać o naturę można było dowiedzieć się na specjalnie przygotowanym w tym celu ekostoisku. Edukacyjną akcję prowadzili także pracownicy turkowskiego nadleśnictwa oraz członkowie Turkowskiej Grupy Lokalnej OTOP. Zasady pierwszej pomocy przypomnieli strażacy z OSP Turek, a o zasadach bezpieczeństwa można było porozmawiać z funkcjonariuszami turkowskiej komendy policji.

Nie zabrakło także typowo piknikowych atrakcji takich jak dmuchany zamek, bańki mydlane czy basen z kulkami. Na dzieci i dorosłych czekały także gry i zabawy z nagrodami, a odpocząć można było posilając się pyszną grochówką i domowymi wypiekami.

Organizatorem festynu był Samorząd Osiedla nr 2 oraz burmistrz miasta Turku.

fot.M.JAC

Władysławów: Historia Polski opowiedziana muzyką
Brudzew: „Katarynka rozdrażnia mnie, a ja mam tylk...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 07 kwiecień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.