Rondo „Lego” oficjalnie pożegnane. Nastało nowe

Rondo w Turku

Plastikowe rondo dla jednych było pośmiewiskiem, dla innych charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni. Stało się symbolem prowizorycznych rozwiązań drogowych, ale z tym już koniec. Nowe rondo zostało dzisiaj, tj.19 października oficjalnie oddane do użytku.

Prace i związane z nimi utrudnienia w ruchu trwały od początku lipca. Rozebrano stare płytki, pojawiły się nowe krawężniki, a jezdnia została poszerzona. W sumie przebudowa kosztowała 339 000 zł, ale do tej kwoty trzeba także wliczyć prace wykonane przez Zarząd Dróg Powiatowych - około 100 000 zł. Wcześniej natomiast PGKiM zajął się infrastrukturą podziemną, a więc kanalizacją i wodociągiem.

Starosta Mariusz Seńko oddając nowe rondo do użytku zapowiedział, że na tym fragmencie się nie skończy.

- Na ostatniej sesji rada powiatu ustalała dokumentacje projektowe które mają być opracowywane. W Turku jest przewidziana taka dokumentacja, która będzie kontynuacją tej inwestycji, dokumentacja na ul. Uniejowską - mówił.

Starosta wspomniał także, że środki (192 tys. zł) na budowę ronda pochodziły również z funduszy rządowych, o czym szerzej mówił poseł Ryszard Bartosik, który zapowiedział również, że od przyszłego roku czekają jeszcze większe możliwości.

- Na przyszły rok tych pieniędzy będzie więcej, bo jest stworzony Fundusz Dróg Samorządowych, to prawie 6 mld zł - mówił poseł.

Podczas spotkania głos zabrał Marian Mirosław Marczewski, który jak powiedział pokłada nadzieję w przyszłej współpracy pomiędzy miastem, a powiatem.

-Dla mnie jest to dzień szczególnie szczęśliwy, bo już na początku kadencji tego samorządu wnioskowałem o to, żeby doprowadzić do remontu tego ronda- mówił radny.

Dzisiejszy dzień był szczęśliwy dla powiatu tureckiego nie tylko dlatego, że udało się sfinalizować wyczekiwaną przez wszystkich inwestycję drogową, ale również zrealizowano kolejne zadania z zakresu służby zdrowia. Jak powiedział Mariusz Seńko podczas Rady Społecznej SP ZOZ w Turku został ustalony plan finansowy i inwestycyjny. Szpital w Turku wygrał konkurs na poradnie diabetologiczną i wcześniej na poradnie endoskopii w ramach której będą realizowane bezpłatne badania gastroskopii i kolonoskopii co wcześniej na terenie powiatu było niemożliwe.

Trwa budowa ulicy Stawickiego
Tuliszków: Finisz kadencji z dwumilionową pożyczką

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Rajmund w sobota, 20 październik 2018 18:05

dobrze że coś robią , rondo i chodniki mogą być...

:) dobrze że coś robią , rondo i chodniki mogą być...
Gość
sobota, 04 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.