Roszady księży w powiecie tureckim

Roszady księży w powiecie tureckim

W minioną środę, 19 czerwca, Kuria Diecezji Włocławskiej ogłosiła zmiany i nominacje personalne jakie nastąpią w podległych jej parafiach. Roszady księży nie ominą także powiatu tureckiego.

Tradycyjnie w dniu obchodów imienin ks. bp. Wiesława Meringa, które w tym roku połączone były z jubileuszem 50-lecia święceń kapłańskich ks. bp. Stanisława Gębickiego ogłaszane są zmiany personalne. W parafiach powiatu tureckiego nastąpi zmiana jednego proboszcza oraz czterech wikariuszy.

Z dniem 25 czerwca posługę jako proboszcz w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny rozpocznie ks. Wojciech Marciszewski – dotychczasowy proboszcz z Dobrowa (powiat kolski). Długoletni proboszcz z Dobrej, ks. Zygmunt Chromiński, przechodzi na emeryturę, na której zamieszka w domu Dobrego Pasterza w Michelinie k. Włocławka.

Z brudzewskiej parafii św. Mikołaja odejdzie ks. wikary Janusz Małecki. Został skierowany jako wikariusz do parafii w Ciechocinku. Zastąpi go ks. Marcin Antonkiewicz z parafii Ślesin. Podobna zmiana nastąpi w Tuliszkowie, skąd do parafii NMP Królowej polski we Włocławku odejdzie ks. Piotr Sowała, a zastąpi go ks. Maciej Grabowski z parafii Kowal.

W parafiach w Turku pojawią się nowi wikariusze. Ks. Artur Machała z Koła trafi do parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku, z kolei ks. Piotr Kowalski z Bądkowa będzie pełnił służbę w parafii św. Barbary w Turku, gdzie zastąpi ks. Waldemara Kowala, który od 8 czerwca został powołany na proboszcza w Połajewie (powiat radziejowski). Ks. Tomasz Kalinowski przeniesiony został z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku do Zygry w powiecie poddębickim.

Wszystkie zmiany wchodzą w życie z dniem 25 czerwca 2019 roku.
Państwo Dygudowie dzielą się miłością. Powołali Ro...
Przykona: Biesiada pod chmurką na rozpoczęcie sezo...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Parafianin w środa, 16 październik 2019 13:26

A co się dzieje w parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Słodkowie? Odwołano po miesiącu nowego księdza, pojawił się kolejny wikariusz, ktoś się orientuje dlaczego?

A co się dzieje w parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Słodkowie? Odwołano po miesiącu nowego księdza, pojawił się kolejny wikariusz, ktoś się orientuje dlaczego?
Gość - Wyrozumiały w wtorek, 25 czerwiec 2019 08:55

Zazdrościsz że chłop sobie życie ułożył , a teraz jeszcze dostanie po 500 na każde dziecko.

Zazdrościsz że chłop sobie życie ułożył , a teraz jeszcze dostanie po 500 na każde dziecko.:D
Gość - Parafianin w poniedziałek, 24 czerwiec 2019 21:13

A wróbla z Brudzewa nikt nie ruszy... Ojca 2 dzieci

A wróbla z Brudzewa nikt nie ruszy... Ojca 2 dzieci
Gość
poniedziałek, 25 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.