Rozpoczęcie prac rozbiórkowych na terenie zakładu Profim w Turku

Profim-po-pozarze

Po trzech miesiącach od tragicznego pożaru, który miał miejsce w nocy z 26 na 27 listopada 2019 roku, ruszają prace rozbiórkowe na terenie zakładu produkcyjnego Profim w Turku. Po wielu tygodniach intensywnej współpracy ze służbami i władzami lokalnymi firma otrzymała pozwolenie na rozpoczęcie działań porządkowych w miejscu zdarzenia.

Jest to kolejny etap długofalowego procesu, którego celem jest przywrócenie zdolności operacyjnych oraz odbudowy pozycji rynkowej. Dla Kierownictwa zakładu Profim, należącego do Grupy Flokk, priorytetem przy wyłanianiu firmy, której miała zostać powierzona dekonstrukcja spalonej hali, była kompleksowość tej usługi oraz bezpieczna realizacja zlecenia. W wyniku przeprowadzonego przetargu wybrano firmę AUTO-BAU specjalizującą się w rozbiórkach i wyburzeniach obiektów budowlanych na terenie całego kraju.

AUTO-BAU to profesjonalny wykonawca, z wieloletnim doświadczeniem, który niejednokrotnie podejmował się trudnych i wymagających realizacji w tym zakresie. Firma dysponuje zaawansowanymi technologiami oraz korzysta ze sprawdzonych metod, umożliwiających minimalizację uciążliwości prowadzonych prac dla najbliższego sąsiedztwa.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, rozbiórka hali przy ul. Górniczej 16, rozpocznie się w czwartek, 27 lutego w godzinach porannych, i potrwa do końca kwietnia tego roku.

Profim deklaruje współpracę z podmiotami lokalnymi w celu sprawnego i bezpiecznego przeprowadzenia rozbiórki. O postępach prac oraz kolejnych etapach działań realizowanych na terenie pogorzeliska, Kierownictwo zakładu będzie informować okolicznych mieszkańców oraz władze lokalne na bieżąco.
Podejrzenie koronawirusa w Koninie. Czy należy si...
Malanów: Walne Zgromadzenie i Dzień Kobiet w Stowa...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 02 czerwiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.