Rusza przebudowa ulicy Uniejowskiej

Powiat Turecki

Przebudowa ulicy Uniejowskiej na kilkuset metrowym odcinku od ronda przy ulicy Dobrskiej do ronda przy ulicy Legionów Polskich w Turku nie tylko poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców korzystających z tej ważnej arterii komunikacyjnej. Przebudowa spowoduje także, że ulica Uniejowska na całym odcinku, wraz z drogą krajową, będzie ciągiem komunikacyjnym na wysokim poziomie. Inwestycja wpłynie również korzystanie na estetykę tej części miasta. Jest to zatem ważne zadanie wykonywane przez Powiat Turecki na terenie miasta Turku.

Umowę na wykonanie tego zadania w obecności Starosty Dariusza Kałużnego podpisał Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Paruszewski oraz Prezes Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. w Turku Anna Skotarek.

Zakres robót obejmie m.in. wykonanie odwodnienia kanalizacji deszczowej, nowej konstrukcji i nawierzchni jezdni. Wykonany zostanie również nowy chodnik, miejsca postojowe i zjazdy do posesji.

Całkowita wartość inwestycji ma wynieść zgodnie z umową 1.149.785,72 zł. Przebudowa Uniejowskiej w Turku została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 524.173,72 zł . Inwestycja została także wsparta z Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych kwotą 354.285,89 zł , zaś z budżetu Powiatu Tureckiego przeznaczono 271.327,11 zł.

Na czas prowadzenia robót drogowych ulica Uniejowska zostanie zamknięta od 13 czerwca. Główne prace budowlane zostaną przeprowadzone w okresie letnim.

Niepokojące wieści z Poznania. Czy samorząd wojewó...
Władysławów: Święto nauki w Szkole Podstawowej w W...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Witek w czwartek, 09 czerwca 2022 18:12

Co się dzieje w redakcji. Foto relacja nie ma związku z powyższą informacją.

Co się dzieje w redakcji. Foto relacja nie ma związku z powyższą informacją.
Gość - Teodor w czwartek, 09 czerwca 2022 16:47

Władze powiatu przy każdej inwestycji drogowej mówią o bezpieczeństwie. A gdzie w tej inwestycji ścieżka rowerowa?

Władze powiatu przy każdej inwestycji drogowej mówią o bezpieczeństwie. A gdzie w tej inwestycji ścieżka rowerowa?
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.