Ruszył remont dachu w byłym Domu Dziecka

Remont dachu w byłym Domu Dziecka
Od kilku dni na zlecenie 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu prowadzone są roboty remontowo – konserwacyjne przy ul. Konińskiej 2 w Turku. Prace polegają na zabezpieczeniu przed zniszczeniem dachu obiektu, który obecnie należy do Wojsk Obrony Terytorialnej.
 
 
Zakres prac obejmuje m.in. remont pokrycia dachowego budynku, uzupełnienie i uszczelnienie pokrycia z układanej na zaprawie dachówki ceramicznej karpiówki pojedynczo, uszczelnienie zaprawą styków pokrycia z dachówki z murami, wymianę starego pokrycia z blachy na pokrycie z blachy ocynkowanej, uzupełnienie blachą z cynku rynien wiszących półokrągłych, rozebranie pokrycia dachowego oraz rynien i rur spustowych z blachy, które nie nadają się do użytku. Wskazane roboty wzmocnią konstrukcję dachu, zabezpieczą nieruchomość przed zimą i poprawią stan techniczny budynku, który w przyszłości zostanie gruntownie wyremontowany przez WOT.
 
Umowę przekazującą nieodpłatnie budynek po byłym Domu Dziecka na rzecz Skarbu Państwa, na cel publiczny związany z funkcjonowaniem jednostki Wojsk Obrony Terytorialnej podpisano w styczniu 2018 roku. W dokumencie znalazły się jednak zapisy o tym, że gdyby jednostka zaprzestała swojej działalności obiekt znów stanie się własnością powiatu, a samorząd nie będzie zwracał poniesionych kosztów robót. Szacuje się, że wartość prac dostosowujących budynek na potrzeby WOT wynieść ma blisko 12 mln zł.
Złote łuki już na miejscu. Za niespełna miesiąc ot...
„Oni czytają! A Ty?” – wirtualne otwarcie wystawy ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Zibi w wtorek, 24 listopad 2020 15:41

Jaki to remont, prace zabezpieczające przed dalszą degradacją obiektu. Tytuł odbieda od tego co się dzieje na obiekcie.

Jaki to remont, prace zabezpieczające przed dalszą degradacją obiektu. Tytuł odbieda od tego co się dzieje na obiekcie.
Gość
czwartek, 28 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.