Ruszyła Sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju

Sztafeta Betlejemska

Już po raz drugi delegacja z Hufca ZHP Turek wyruszyła do Zakopanego, aby uczestniczyć w Betlejemskim Zlocie. Pierwszy raz miało to miejsce w 2016 roku. Wówczas patrol udał się wraz z innymi delegacjami z Chorągwi Wielkopolskiej, a tym razem odważni wyruszyli jako samodzielne patrole zorganizowane przez Hufiec ZHP Turek.

W poprzednich dwóch latach również uczestniczyli, ale w formie zdalnej ze względu na panujące warunki i restrykcje. Całe to przedsięwzięcie przygotowane po to, aby przywieźć Betlejemskie Światło Pokoju, którego tegoroczne hasło brzmi "Światło dla Ciebie".

W piątkowy poranek patrole składające się z harcerek i harcerzy zrzeszonych w 24 Drużynie Starszoharcerskiej „Wataha” z Malanowa oraz 58 Wielopoziomowowej Drużyny Harcerskiej „Rivendell” z Turku przy wsparciu druhen drużynowych 19 Drużyny Harcerskiej „Invictus” i 2 Gromady Zuchowej „Tęczowe Gumisie” z Turku wyruszyli busem w kierunku lokalizacji Zlotu, czyli do Zakopanego. Po kilku godzinach jazdy w sietnej atmosferze dojechali na miejsce, zakwaterowali się, a niedługo potem oficjalnie zarejestrowali obecność swoich patroli. Sobota był dniem pełen wrażeń i różnych aktywności. Uczestnicy zlotu wzięli udział w grze terenowej, a wieczorem udali się na koncerty.

Najważniejszym dniem jest jednak niedziela. W Popradzie, tuż przy granicy Słowacji z Polską, odbyła się msza święta z udziałem polskich harcerzy i słowackich skautów. To właśnie z ich rąk zostało odebrane Betlejemskie Światło Pokoju, które już znajduje się w naszym kraju. Delegacje z Hufca ZHP Turek też są w jego posiadaniu i wrócili do Turku, aby w najbliższym czasie mogło trafić do domów naszych rodzin, przyjaciół i wszystkich mieszkańców. Już wkrótce harcerki i harcerze zadbają, by Światło dotarło do wszystkich, którzy zechcą je przyjąć. Sztafeta „Światła dla Ciebie” właśnie się rozpoczęła!
 
 
„Language Abenteuer” czyli językowa przygoda w Kac...
Malanów: Umowa na dowóz uczniów do szkół i przedsz...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - iks w czwartek, 15 grudnia 2022 08:25

Robienie przysłowiowej "wody z mózgu" dzieciakom:-(

Robienie przysłowiowej "wody z mózgu" dzieciakom:-(
Gość
niedziela, 03 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.