Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wideo: Ryszard Bartosik Człowiekiem Roku Powiatu Tureckiego

Ryszard Bartosik

Złoty Herb Powiatu Tureckiego to wyróżnienie przyznawane tym, którzy w wyjątkowy sposób przyczynili się do rozwoju regionu. Nagroda ta za rok 2019 trafiła do rąk posła Ryszarda Bartosika podczas piątkowego (7 lutego) spotkania noworocznego.

Poseł otrzymał statuetkę w kategorii rozwój społeczno-gospodarczy powiatu tureckiego. Jak można było zobaczyć w filmowej wizytówce Ryszard Bartosik to nie tylko parlamentarzysta, ale też rolnik, strażak, społecznik i działacz Solidarności Rolników oraz samorządowiec. W latach 2006-2014 był radnym powiatu tureckiego, a w latach 2006-2010 także pełnił funkcję starosty. W piątej kadencji samorządu powiatowego był również wicestarostą. W 2015 roku został wybrany na posła ósmej kadencji sejmu, a w ubiegłym roku rozpoczął kolejną kadencję jako parlamentarzysta. W Sejmie RP pełni funkcję zastępcy przewodniczącego Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

-Moja praca, moja działalność oparta jest o zaufanie i to zaufanie wielu ludzi. W tym momencie chciałbym za to zaufanie podziękować dziesiątkom, setkom, tysiącom ludzi. Myślę, że to jest dobry czas i miejsce. Jak wszyscy wiemy jeden człowiek niewiele może. Dlatego też w każdej naszej działalności potrzebna jest współpraca, współdziałanie, wspólnymi siłami musimy dążyć do celu. I w tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, wszystkim Państwu, którzy zaangażowani są w działalność publiczną. Wszystkim tym, z którymi spotykam się bardzo często i z którymi mogę współpracować i pracować dla dobra wspólnego. Ten tytuł człowieka roku2019 chciałbym zadedykować tym, którzy na pewno na to zasłużyli i te statuetkę i to wyróżnienie im dedykuję. Wszystkim mieszkańcom powiatu tureckiego, którzy ciężko każdego dnia pracują. Chciałbym prosić, abyście Państwo każdego dnia byli dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Upoważnia nas do tego teraźniejszość, ale też nasza historia. Jako naród zawsze byliśmy solidarni, zawsze potrafiliśmy zachować się godnie. Szczególnie w chwilach trudnych, chwilach próby. Warto tę dumę nieść i o niej pamiętać szczególnie w dzisiejszej trudnej rzeczywistości- mówił podczas wydarzenia Ryszard Bartosik.

Laureat aktywnie współpracuje z samorządami i stowarzyszeniami, w tym strażami pożarnymi, co przyczynia się do rozwoju, co - jak podkreślano - przyczynia się do rozwoju całego powiatu tureckiego. Podczas prezentacji tegorocznego Człowieka Roku zauważono także jego starania o rozbudowę infrastruktury drogowej i straży pożarnych, ochronę zdrowia, rolnictwo i działalność organizacji społecznych. Dzięki inicjatywie posła Bartosika mieszkańcy powiatu po raz pierwszy w powojennej Polsce wzięli udział w zorganizowanym w Turku spotkaniu z urzędującym premierem, Mateuszem Morawieckim. Wyróżnienie dla Ryszarda Bartosika, to według kapituły uhonorowanie osoby, postawy i działalności.

- Ostatnie cztery lata to dobry czas działań posła Ryszarda Bartosika. Kiedy zostałam wicewojewodą i mieliśmy przyjemność współpracować, to widziałam pełne zaangażowanie o losy regionu, troska o szpital, troska o drogi, właściwie o każdy element - w ten sposób o pośle z powiatu tureckiego wypowiadała się minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, dodając, że w działalności posła Bartosika najważniejsze jest pochylenie się nad każdym problemem człowieka.
Wideo: Ambro Express z tytułem Firmy Roku 2019
Kawęczyn: Śmieci coraz więcej, system coraz droższ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 8

Gość - hhh w piątek, 11 marca 2022 10:21

Koledzy na niego zagłosowali? Bo nikt więcej...

Koledzy na niego zagłosowali? Bo nikt więcej...
Gość - Fakty TVN w poniedziałek, 29 listopada 2021 14:13

Łubu dubu ,łubu dubu niech żyje Nam ...Czekał nasz Ryszard czekał i w końcu ma .Teraz jeszcze tylko Order Orła Białego od dudy ,później jędraszewski ogłosi go błogosławionym i będzie mógł zameldować do swojego prezesa wykonanie zadania .Statuetkę może wspaniałomyślnie przekazać na licytację charytatywną .Miłośnicy Ryszarda zrobią ściepę i będzie można ogłosić kolejny sukces.Cytując klasyka :Egon klawo jak cholera.

Łubu dubu ,łubu dubu niech żyje Nam ...Czekał nasz Ryszard czekał i w końcu ma .Teraz jeszcze tylko Order Orła Białego od dudy ,później jędraszewski ogłosi go błogosławionym i będzie mógł zameldować do swojego prezesa wykonanie zadania .Statuetkę może wspaniałomyślnie przekazać na licytację charytatywną .Miłośnicy Ryszarda zrobią ściepę i będzie można ogłosić kolejny sukces.Cytując klasyka :Egon klawo jak cholera.:)
Gość - gość w poniedziałek, 29 listopada 2021 06:44

Jedno trzeba przyznać: jest człowiek bez poczucia przyzwoitości oraz wartości. Tylko kariera się liczy.

Jedno trzeba przyznać: jest człowiek bez poczucia przyzwoitości oraz wartości. Tylko kariera się liczy.
Gość - ja w poniedziałek, 29 listopada 2021 06:42

Towarzystwo wzajemnej adoracji nie ma juz wcale wstydu!

Towarzystwo wzajemnej adoracji nie ma juz wcale wstydu!
Gość - Kitek w poniedziałek, 10 lutego 2020 14:28

Człowiek który próbuje robić układy w Radach Miasta dostaje złoty herb skandal

Człowiek który próbuje robić układy w Radach Miasta dostaje złoty herb skandal
Gość - Kaczorek w poniedziałek, 10 lutego 2020 21:07

Jaki herb taki laureat

Jaki herb taki laureat
Gość - witek 189 w niedziela, 09 lutego 2020 12:50

jak ten mamoła mógł zostać człowiekiem roku????

jak ten mamoła mógł zostać człowiekiem roku????
Gość - Paweł Dzieciątkowski w sobota, 08 lutego 2020 21:42

"- Ostatnie cztery lata to dobry czas działań posła Ryszarda Bartosika. Kiedy zostałam wicewojewodą i mieliśmy przyjemność współpracować, to widziałam pełne zaangażowanie o losy regionu, troska o szpital, troska o drogi, właściwie o każdy element - w ten sposób o pośle z powiatu tureckiego wypowiadała się minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, dodając, że w działalności posła Bartosika najważniejsze jest pochylenie się nad każdym problemem człowieka."
Szanowna pani minister, czy pani wie o czym mówi?
Ja znam pana posła osobiście i dla mnie ten człowiek jest przykladem zakłamania i hipokryzji.
Czy można mówic o "pochyleniu się nad problemem każdego człowieka" jednocześnie blokując nr telefonu osoby krytykującej poczynanania p. posła?
Czy blokada na faceboku to też pochylenie się nad w/w problemem? Moim skromnym zdaniem to oznaka tchórzostwa.
Proszę się więc, nie wypowiadac nie znając szczegółów z działalności p. Bartosika.
Ponadto, komóż innemu mógł przyznac tą nagrodę pupilek p. posła?
W kampanii wyborczej pan poseł widoczny był niemal codziennie, obiecywał cuda na ziemi (tej tureckiej też)min. budowę kolei. Dziś jest nieosiągalny i wprost mówi o tej obietnicy.
Była i jest ( w domyśle)NIEOSIĄGALNA.
Dlaczego p.panie pośle nie mówił o tym tak szegółowo podczas kampanii wyborczej?
Liczę na odzew z pana strony, liczę na odblokowanie kontaktu i merytoryczną rozmowę.
Będzie stac pana na ten krok? Szczerze mówiąc- wątpię.

"- Ostatnie cztery lata to dobry czas działań posła Ryszarda Bartosika. Kiedy zostałam wicewojewodą i mieliśmy przyjemność współpracować, to widziałam pełne zaangażowanie o losy regionu, troska o szpital, troska o drogi, właściwie o każdy element - w ten sposób o pośle z powiatu tureckiego wypowiadała się minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, dodając, że w działalności posła Bartosika najważniejsze jest pochylenie się nad każdym problemem człowieka." Szanowna pani minister, czy pani wie o czym mówi? Ja znam pana posła osobiście i dla mnie ten człowiek jest przykladem zakłamania i hipokryzji. Czy można mówic o "pochyleniu się nad problemem każdego człowieka" jednocześnie blokując nr telefonu osoby krytykującej poczynanania p. posła? Czy blokada na faceboku to też pochylenie się nad w/w problemem? Moim skromnym zdaniem to oznaka tchórzostwa. Proszę się więc, nie wypowiadac nie znając szczegółów z działalności p. Bartosika. Ponadto, komóż innemu mógł przyznac tą nagrodę pupilek p. posła? W kampanii wyborczej pan poseł widoczny był niemal codziennie, obiecywał cuda na ziemi (tej tureckiej też)min. budowę kolei. Dziś jest nieosiągalny i wprost mówi o tej obietnicy. Była i jest ( w domyśle)NIEOSIĄGALNA. Dlaczego p.panie pośle nie mówił o tym tak szegółowo podczas kampanii wyborczej? Liczę na odzew z pana strony, liczę na odblokowanie kontaktu i merytoryczną rozmowę. Będzie stac pana na ten krok? Szczerze mówiąc- wątpię.
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.