Rząd zapowiada dalsze luzowanie ograniczeń. Pierwsze zmiany już 13 czerwca

Obostrzenia

Już w niedzielę 13 czerwca zostaną złagodzone kolejne ograniczenia, natomiast od 26 czerwca kina czy teatry będą mogły przyjąć więcej widzów. Działalność wznowią również dyskoteki, a w hotele i restauracje przyjmą więcej gości.

W związku z malejącą liczbą zakażeń oraz rosnącą liczbą osób zaszczepionych zdecydowano o dalszym luzowaniu ograniczeń. Zmiany rozpoczną się już od 13 czerwca , kiedyś nastąpi otwarcie otwarcie stref gastronomicznych m.in. w kinach, teatrach, na koncertach i więcej wiernych w świątyniach (maksymalnie 50 proc. obłożenia). Natomiast od 26 czerwca obowiązywać będzie unijny sposób nabywania uprawnień o zaszczepieniu. Zmieni się status osoby w pełni zaszczepionej. Pełne szczepienie będzie uznawane 14 dni po zakończeniu procesu szczepienia.

Od początku wakacji nastąpi dalsze znoszenie ograniczeń:

Siłownie, kluby fitness, kasyna, obiekty handlowe, placówki pocztowe, biblioteki, targi, konferencje, wystawy i sale zabaw – nowy limit uczestników – 1 osoba na 10 m².
Świątynie – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
Dyskoteki – maksymalnie 150 osób.
Imprezy i spotkania organizowane na świeżym powietrzu, w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej - bez zmian, maksymalnie 150 osób, Zgromadzenia - maksymalnie 150 osób.
Transport – 100 proc. obłożenia. Pasażerowie powinni mieć maseczki zakrywające usta i nos.
Wesołe miasteczka – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
Kina i teatry - maksymalnie 75 proc. obłożenia.
Hotele - maksymalnie 75 proc. zajętych pokoi. Limit nie dotyczy zorganizowanych grup dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia.
Restauracje – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
Widownia na obiektach sportowych – maksymalnie 50 proc. obłożenia.

Co istotne, podane limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Zapraszamy turkowianki na badania mammograficzne
Kamil Gardzielik powalczy w Turku. Gala bokserska ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 20 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.