Są chętni do pracy na ginekologii, ale rozstrzygnięcie konkursu przełożono

Ginekologia w Turku

Czy uda się rozwiązać problemy kadrowe na oddziale ginekologiczno-położniczym turkowskiego szpitala? Konkurs na świadczenie usług lekarskich w Oddziale Ginekologiczno – Położniczym z Salą Porodową oraz w Poradni Ginekologiczno - Położniczej przedłużono do 24 maja.

O tym, że problemy kadrowe na oddziale ginekologiczno-położniczym SP ZOZ w Turku nie są nowe i wiadomo o nich już od dłuższego czasu dyrektor Krzysztof Sobczak mówił podczas ostatniej (25 kwietnia) sesji rady powiatu. Nie pojawiły się, co podkreślał dyrektor placówki, w tym roku, tylko toczą oddział od wielu, wielu lat. Braki wśród lekarzy ginekologów nasiliły się w styczniu tego roku, kiedy wypowiedzenie kontraktu złożył ordynator oddziału. Kontrakty większości lekarzy wygasną 30 czerwca, a jeden kontrakt zawarto na czas nieokreślony. Ogłoszono zatem konkurs na oferty od chętnych lekarzy specjalistów.

Rozstrzygnięcie miało nastąpić do 13 maja. Zdecydowano jednak na przesunięciu terminu.

- Przesunęliśmy do przyszłego tygodnia i powinniśmy mieć temat zakończony definitywnie. Wpłynęło osiem ofert, aktualnie w ramach postępowania konkursowego. Konieczne było przedłużenie konkursu ze względu na rozbieżności w złożonych ofertach jeśli chodzi o ich wartość i środki które planowaliśmy przeznaczyć na realizację tych usług - wskazuje dyrektor SP ZOZ Krzysztof Sobczak.

 

Skarpetkowe historie od Justyny Bednarek
Historia dobrskich Żydów na antenie TVP

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - marek w czwartek, 16 maj 2019 00:57

Na PiSowskie szaleństwo pt. Bartosik potem Jasak co robimy? Czekamy na instrukcje z Nowogrodzkiej.

Na PiSowskie szaleństwo pt. Bartosik potem Jasak co robimy? Czekamy na instrukcje z Nowogrodzkiej.
Gość
sobota, 30 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.