Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Samorządowcy z powiatu tureckiego w rozmowach o sprawiedliwej transformacji

Transformacja

Samorządowcy z powiatu tureckiego uczestniczyli w organizowanym po raz czwarty Forum Burmistrzów na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Odbywająca się w Koninie konferencja była okazją do rozmów m.in. na temat przemian jakie zachodzą w regionach górniczych nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Jednym z panelistów, którzy wzięli udział w części poświęconej przykładom transformacji regionów górniczych z Polski i zagranicy był burmistrz Turku Romuald Antosik. Oprócz niego głos zabrali również Stephen Steele – I Sekretarz, Szef Działu Ekonomicznego Ambasady Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Warszawie oraz Valentina Troendle, a także Franziska Stoelzel reprezentująca stowarzyszenie Lausitzer Perspektiven.

Uczestnicy mieli również okazję zadawać pytania Fransowi Timmermansowi, wiceprzewodniczącemu wykonawczemu Komisji Europejskiej ds. Europejskiego Zielonego Ładu. 

W dalszej części rozmawiano o planowaniu zielonej transformacji i dywersyfikacji gospodarczej w gminach górniczych. Sprawy związane z rekultywacją terenów progórniczych omówią Piotr Woźny – prezes zarządu ZE PAK, Jan Bondaruk – zastępca dyrektora ds. Inżynierii Środowiska GIG, prof. UAM Katarzyna Fagiewicz oraz dr Wolfhart Pohl – ekspert Banku Światowego ds. środowiska. Dalsza część konferencji dotyczyła funduszy i dobrych praktyk w zakresie klastrów energii i spółdzielni energetycznych.
#SadziMy z Nadleśnictwem Turek
Jesienią zadbaj o swoje stopy. Podologia Turek zap...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - sławek w czwartek, 30 września 2021 13:39

Burmistrz Antosik? Jakie ma kwalifikacje w zakresie transformacji w Polsce i na świecie ,aby móc coś sensownego powiedzieć?

Burmistrz Antosik? Jakie ma kwalifikacje w zakresie transformacji w Polsce i na świecie ,aby móc coś sensownego powiedzieć?
Gość - dr w czwartek, 30 września 2021 13:00

Tak się zapytam a co z Kawasaki w Turku? Cicho coś się zrobiło w tym temacie

Tak się zapytam a co z Kawasaki w Turku? Cicho coś się zrobiło w tym temacie
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.