Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Sercem z KGW” czyli wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska z myślą o kobietach z powiatu tureckiego

Andżelika Możdżanowska

O wsparciu, na jakie liczyć mogą Koła Gospodyń Wiejskich rozmawiano podczas spotkania z Andżeliką Możdżanowską, wiceminister inwestycji i rozwoju. Do dyskusji, która odbyła się 5 kwietnia zaproszono członków KGW z powiatu tureckiego.

Andżelika Możdzanowska spotyka się z przedstawicielkami kół gospodyń wiejskich ponieważ była głównym pomysłodawcą i twórcą ustawy, która pomaga działać niniejszym organizacjom w terenie.

Przybyłe na spotkanie panie przywitali poseł Ryszard Bartosik oraz starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny.

- Dzisiejsze spotkanie poświęcone głównie Kołom Gospodyń Wiejskich, ale mamy przecież i na myśli środowiska wiejskie, rolnictwo, wszystko, co z wsią związane. Jeszcze raz chciałem wyrazić radość z tego powodu, że pani minister jest dzisiaj z nami, że porozmawia z paniami na tematy, które nas nurtują, bo ustawa jest wprowadzona, ale zawsze warto rozmawiać, jak to jest, jak to wygląda wszystko w terenie- mówił poseł Ryszard Bartosik.

Jak podkreślił starosta Dariusz Kałużny jest to wyjątkowa okazja, by uczestniczyć w konsultacjach dotyczących Kół Gospodyń Wiejskich. Dzięki tego typu inicjatywom możliwe jest poznanie wszelkich aspektów finansowania oraz działania.

Pełnomocnik Rządu ds.MŚP Andżelika Możdżanowska poruszyła między innymi tematy dotyczące podatku dochodowego czy posiadania kasy fiskalnej przez Koła Gospodyń Wiejskich. Obecne na spotkaniu panie posiadły wiedzę o uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów oraz zwolnienia z podatku VAT.

-Chcę rozwiązania, które da niezależność i samodzielność nie tylko w tych środkach finansowych pozyskiwanych w ramach budżetowego wsparcia, ale na co dzień. Aby panie nie musiały się przed nikim tłumaczyć- mówiła wiceminister.

Andżelika Możdżanowska poruszyła kwestie prowadzenia działalności gospodarczej, a także opieki Pełnomocnika Rządu DS.Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

-Zdajemy sobie sprawę, że Koła Gospodyń Wiejskich są piękne w swojej różnorodności, w wswoim funkcjonowaniu, tradycji, wartościach. Takiej lokalności, która niezwykle pięknie się uzupełnia czy powiatowo, czy lokalnie. A jak teraz mam przyjemność jeździć po Polsce, to rzeczywiście ta tożsamość międzyregionalna jest niezwykła. Tam, gdzie funkcjonuje Koło Gospodyń Wiejskich, tam jest nasza mała Polska- mówiła Andżelika Możdżanowska.

Wiceminister dodała, że w maju planowane jest uruchomienie wsparcie budżetowe na rok 2019. Dla pań przeznaczone jest 40 mln zł.

Kawęczyn: Strażacy z OSP Kowale Pańskie uratowali ...
Pożegnanie prezesa wojewódzkiego OSP

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - Tomek w niedziela, 07 kwietnia 2019 22:33

Kampania wyborcza w pelni, nic dodac nic ujac....

Kampania wyborcza w pelni, nic dodac nic ujac....
Gość - Barman w sobota, 06 kwietnia 2019 23:32

Pani minister startuje do europarlamentu z wielkopolski i to cała tajemnica jej objazdu po powiatach. Pod pozorom wspierania koła gospodyń wiejskich trwa agitka urzędnika państwowego przy wsparciu pisowskich aparatczysków z pisowskieho powiatu.

Pani minister startuje do europarlamentu z wielkopolski i to cała tajemnica jej objazdu po powiatach. Pod pozorom wspierania koła gospodyń wiejskich trwa agitka urzędnika państwowego przy wsparciu pisowskich aparatczysków z pisowskieho powiatu.
Gość - do redakcji w sobota, 06 kwietnia 2019 19:51

a można wiedzieć gdzie było to spotkanie?

a można wiedzieć gdzie było to spotkanie?
Gość - Gosc w sobota, 06 kwietnia 2019 14:58

Partyjna agitka lokalnego "wodza", któremu w oczy z uwielbieniem patrzy starosta i byłej działaczki psl, która dla stanowiska przeszła do pis

Partyjna agitka lokalnego "wodza", któremu w oczy z uwielbieniem patrzy starosta i byłej działaczki psl, która dla stanowiska przeszła do pis:(
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.