Sierpniowe kolorowe wakacje

Kolorowe Wakacje

Chociaż sierpień przywitał nas wszystkich mało wakacyjną pogodą akcja Kolorowe Wakacje prowadzona przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku pokazuje, że nawet nieco pochmurny dzień można spędzić na radosnej zabawie.

Sierpniowa odsłona Kolorowych Wakacji rozpoczęła się w poniedziałek, 2 sierpnia. Najmłodsi mieli okazję spotkać się z asp. Marzeną Kwaśną z turkowskiej komendy policji, która opowiedziała o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji i zaprezentowała samochód policyjny. Kolejny dzień przyniósł natomiast spotkanie z członkami Klubu Krótkofalowców LOK SP3KWA. Dzieci dowiedziały się jak działają polowe środki łączności, przy okazji świetnie się bawiąc i rozwiązując zadawane zdalnie zagadki. Alfabet Morse’a przestał być już tak tajemniczy, podobnie jak klucz telegraficzny.

Na koniec zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w wakacyjnych ćwiczeniach, a przedstawiciele Samorządu Mieszkańców Osiedla nr 1 w Turku, wraz z przewodniczącym Pawłem Rogodzińskim przekazali upominki, które zostaną wręczone podczas kolejnych dni.

Fot. MOPS Turek


Kawęczyn i Brudzew szukają chętnych na fotowoltaik...
Dobra: Tragedia podczas prac rolniczych. Zginął 57...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 06 października 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.